Search Support

Beware of phishing attacks: Mozilla will never ask you to call a number or visit a non-Mozilla website. Please ignore such requests.

Learn More

Po updatu na FF 73 se ztratily všechna uložená hesla a přihlašovací údaje

  • 28 replies
  • 2 have this problem
  • 77 views
  • Last reply by vejv

more options

Dobrý den, dnes se mi FF aktualizoval na verzi 73 a vzápětí jsem si všiml, že jsme přišel o veškeré přihlašovací údaje! Opravdu je to pro mne dost velký problém, navíc to neí poprvé co se tzv bezpečnostní a poslední update chová tak, že zničí vše dobré. Lze data nějak získat, jsou tam, ale jen nejsou vidět?

Chosen solution

Zdravím, uplně stejný problém. FF se automaticky dal na verzi 73 a vsechny hesla komplet pryc, v tom novem spravci hesel neni nic. Ikdyz FF hesla automaticky doplnuje, ale nelze se na ne podivat, editovat. procital jsem fora, ze je to problém u FF73, jak to opravím, tedy jak na downgrade, chci hesla zpět. Bohužel jsem z diskuzi nepochopil jak na to. Nějaký návod krok za krokem, prosím.

Read this answer in context 👍 0

All Replies (20)

more options

Záloha samozřejmě neexistuje... Zkus v počítači vyhledat soubory logins.json a key4.db (případně i key3.db). Pokud je najdeš (NE ty, které jsou nově vytvořené), tak je při ukončeném Firefoxu můžeš nakopírovat do složky profilu Firefoxu.

Helpful?

more options

Dobré ráno. Tak tyto soubory tam jsou, soubor logins.json je podle všeho plný hesel, ale neděje se nic. Pro zajímavost v době automatické aktualizace jsem byl zjevně přihlášen na seznamu a toto přihlášení se mi načítá = jsem automaticky přihlášen, ale v uložených přihlašovacích údajích není vůbec nic. Také pokud natvrdo nebo i na web stránce zadám uložit přihlašovací údaje tak se NIC neuloží a stále mi FF tvrdí, že tam nic nemám. K tomu pokud zadávám natvrdo heslo ve správci uložených tak mi po od-Entrování FF vyhodí hlášku, že "při ukládání hesla nastala chyba" a vyskočí mi žlutý panel, že mám zadat por zobrazení hlavní heslo, které jsem pochopitelně nikdy nezadával... Takže co teď a neříkejte ať si dám Deli...

Helpful?

more options

Otázka zní: překopíroval jsi ta stará hesla (.json a .db) do složky se současným profilem Firefoxu? Dělal jsi to při ukončeném (zavřeném) Firefoxu - nesmí běžet ani na pozadí!? Potvrdil jsi přepsání souborů?

kittbx said

Také pokud natvrdo nebo i na web stránce zadám uložit přihlašovací údaje tak se NIC neuloží a stále mi FF tvrdí, že tam nic nemám.

Zkusil bych si udělat nový profil Firefoxu a vyzkoušet, jestli se to bude či nebude ukládat.

Helpful?

more options

No tak ještě takto. Nic jsme nikam nekopíroval ani nemusel neboť update který proběhl sám za běhu FF zachoval ten původní profil. Následně proběhl rst a záložky, jakož i doplňky vše se zobrazilo jao před rst, ale už se neukládají a ani nezobrazují hesla. Pochopitelně tyto základní informace mi jsou známy, profil FF si přenášim jednoduchým kopírováním z PC do PC, takže vím jak to dělat co nechápu je to kde je chyba, rsp vím, je to v tom, že se tzv. vylepšuje dobře fungující věc, ale to sem nepatří. Takže jsem vytvořil NEW profil, zkusil jsem zda se ukládá heslo a ukládá se, jenže když nakopíruji soubory uvedené výše (ze starého profilu) smaže se již nově vytvořené uložení a opět je prázdno. Udělat NEW profil je jednoduché, ale potřebuji do něj dostat data ze starého a to se nějak nedaří, nehovoříc o tom proč se to vůbec smazalo. Nic méně opravdu děkuji za ochotu pomoci.

Helpful?

more options

Doplnění. podařilo se mi zbavit NTB balastu verze 73 a nahrál jsme uloženou zálohu verze 69 včetně tehdejších záložek a profilu. Mám zpět kompletně přihlašování a všechny záložky. Zatím se mi to jeví tak, že verze 73 je prostě problém, možná za to může nějaké rozšíření, ale nedivil bych se, že je to zase nějaký bug, tak jako několik verzí před touto, kde byla de facto obdobná chyba a opravila to až další aktualizace. Případně je problém s tou úžasnou věcí zvanou Firefox Lockwise. Nehodlám si totiž nikde virtuálně ukládat cokoliv, nebo vzdáleně či vzájemně k něčemu přistupovat (nechápu, že tohle někdo vůbec chce) takže jsem tuto "fičuru" nebral v potaz... No zatím pojedu tak, že zakážu aktualizace a budu zálohovat kompletně FF a sledovat informace.

Helpful?

more options

Stačí zálohovat složku s profilem Firefoxu (s nějakým podobným názvem, jako je 6zpupndw.default-release). Stačí prosté skopírování, jde to i přes Plánovač úloh a pod.

Helpful?

more options

Ano, to já vím, ale vzhledem k tomu, že když jsem do updatovaného FF nahrál stará data tak to vždy hlásilo, že je problém, nutilo mne to vytvářet NEW profil jinak to nefungovalo a pochopitelně nedošlo k zobrazení uložených hesel a dalšího. Byla jediná cesta Ke změně došlo až jsem odstranil data z FF 73. Nyní mám zálohu FF 69 a adekvátní denní profil. Aktualizaci FF nepovoluji neboť nevěřím verzi 73, protože jsme ani nevyřešili původní problém, nic méně možná zariskuji a zkusím aktualizovat a dám případně vědět.

Helpful?

more options

Problém je v tom, že jsi neměl nahrávat do toho profilu celou tu složku, ale jenom její obsah.

Helpful?

more options

Tak teď mi přijde, že se tu každý bavíme o něčem jiném. Já bych řekl, že to píšu srozumitelně, ale nedostávám odpověď na podstatný problém a to, že po aktualizaci = automatické aktualizaci FF na ver 73 došlo ke zničení profilu a smazání dat. Nepomohlo ani nahrání POUZE příslušných 3 souborů do updatovaného profilu, stejného původního profilu, jelikož žádný nový se při updatu nevytvořil, takže ani to nevedlo NIKAM pořád byla stejná chyba. To další bylo všemožné zkoušení a není to podstatné, to není problém, problém je ten jak se jmenuje tento příspěvek/otázka. Nechci slovíčkařit, ale když napíšeš "neměl si nahrávat do toho profilu celou tu složku, ale jenom její obsah", tak je to de facto úplně totéž. Obsah složky nebo stejně pojmenovaná složka je totéž. Ale to si tím říci nejspíše nechtěl, jak jsem napsal nepomohlo přepsání logins.json a key4.db a key3.db, nepomohlo přehrání záložního stejně pojmenovaného profilu, nepomohlo ani vytvoření nového profilu a nakopírování logins.json a key4.db a key3.db. Nebo dokonce přepsání nového profilu starým. Vždy buď nebyla data i když v profilu byla, nebo to hlásilo uvedenou chybu, nebo to, že si musím udělat NEW profil. Vše se změnilo až potom co jsem kompletně odstranil aktualizaci, tedy všechny soubory poznamenané verzí 73. Takže asi tak. Problém vyřešen nebyl, příčina nebyla nalezena a odstraněna, vyřešil se pouze následek. Pomohl jsem si zálohou starého FF. Zakázal jsem aktualizace a budu doufat, že další FF mne nebude nutit jako většina současných programů a služeb se někde registrovat a někde něco ukládat nedej bože sdílet, protože tahle globální hloupost a posedlost je zhouba. Starej dobrej trojkovej či třícitkovej FF...

Hezký večer všem.

Helpful?

more options

kittbx said

nedostávám odpověď na podstatný problém a to, že po aktualizaci = automatické aktualizaci FF na ver 73 došlo ke zničení profilu a smazání dat

Tak to tady jsi na nesprávné adrese. K autorům Firefoxu se proklikáš přes menu Nápověda. Případně můžeš napsat podnět sem: https://bugzilla.mozilla.org

Helpful?

more options

NJN Díky za snahu a ochotu. Nemyslím, že bych byl jediný, tohle se řeší až se o tom píše na netu, tak jako minule, jak se začne psát, na webu, že má FF problém pak se to řeší rychle...

Helpful?

more options

Takže nejsem sám: Open Bug 1615382 Opened 5 hours ago Updated Just now version 73 deleted all saved passwords. restoring a backup did not work https://mzl.la/2OV6mRI

Helpful?

more options

Mám Firefox 73.0, aktualizoval jsem ho "ručně" a nic zvláštního se nestalo. Před aktualizací jsem si zkopíroval složku s profilem, kdyby náhodou... Když se někdo spoléhá na automatické aktualizace, podpořené navíc vírou v Sync, je to jeho volba. Tím netvrdím, že jde o tvůj případ.

Helpful?

more options

Dobrý den. No ano jaksi jsem si neohlídal, že z aktualizací na novější verze se automatická aktualizace sama v nastavení zpřístunila. A ano v sync a jiné fičury tedy nevěřím, zálohoval jsme a teď budu časteji zálohovat :-) Jinak jak píší na odkazu, jestli to dobře chápu, může být problém mezi starším 3DES a novějším AES i když se to dříve nepotvrdilo. V každém případě sice nejsem sám, ale zase jsme zatím jen dva... J.C. Jones [:jcj] (he/him) Comment 6 • 4 hours ago In NSS 3.49.x (Firefox 73) we moved to using AES for passwords; earlier versions of NSS used 3DES. Old password databases should still open fine; there are tests of that.

Helpful?

more options

Zdravím Všechny. Takže jsem si pro test stáhl off-line verze 72.2 a 73. Nejdříve jsem přeinstaloval svoji nahranou verzi 69 verzí 72.2 a v nastavení zůstala všechna uložená hesla a přihlašovací údaje a původní profil, který je, jak jsem možná nezmínil již staršího data. Jako další jsem zkusil opět off-line instalaci a přeinstaloval jsem verzi 72.2 verzí 73, zde se zachovali veškeré záložky, ale opět došlo ke ztrátě veškerých uložených přihlašovacích údajů. Pak jsem zkusil odinstalovat verzi 73 a nainstalovat zpět verzi 72.2. to problém nebyl, ovšem přihlašovací data již byla pryč = nečitelná i když ve složce profilu jsou. Nahrání do nového profilu ničemu nepomohlo, data se nezobrazují. Takže jsem zpět u kompletně zálohované verze 69, kterou jsem pouze nahrál – neinstaloval včetně profilu. Tolik zatím k tomuto problému.

Helpful?

more options

Chosen Solution

Zdravím, uplně stejný problém. FF se automaticky dal na verzi 73 a vsechny hesla komplet pryc, v tom novem spravci hesel neni nic. Ikdyz FF hesla automaticky doplnuje, ale nelze se na ne podivat, editovat. procital jsem fora, ze je to problém u FF73, jak to opravím, tedy jak na downgrade, chci hesla zpět. Bohužel jsem z diskuzi nepochopil jak na to. Nějaký návod krok za krokem, prosím.

Helpful?

more options

Zdarec. No je to BUG, který zatím přímo vyřešený není. Určitý postup a problematiku máš zde: https://mzl.la/2OV6mRI Jinak já se vrátil zpět zálohou celého FF poslední byla verze 69 co si dělám natvrdo zkopírováním. Pokud ji nemáš tak můžeš zkusit vykuchat soubory které jsou zmíněné, že obsahují přihlašovací údaje z profilu co tam máš, někam si je uložit a následně nainstalovat staženou off-line starší verzi FF třeba max do verze 69 a pak do vzniklého profilu ty soubory zkusit nakopírovat s přepsáním. Pokud, ale nejsi zdatný v tom kde je profil, kde co hledat vysvětlit to tzv po-lopatě neumím. Ovšem pokud přeinstaluješ nainstalovanou verzi 73 nějakou starší verzí FF problém to nevyřeší, spíše to bude horší, alespoň já to tak zažil...

Helpful?

more options

To forum jsem procital, no moc jsem prave nerozumel postupu. Kde je profil to vim, mam zazalohovanou i slozku s profilem z rijna, ale preci jen od te doby uz zase neco pribylo. Tak jen otazka, kde stahnu offline starou verzi? to je jako nejaka portable?

ze se nemusi instalovat

Nebo to chapu tak, ze si stahnu verzi treba 72, tam mi vse fungovalo, tuto soucasnou odinstaluji (profil mám zazálohovaný) nainstaluji verzi 72, zrusim automatický update, a potom presunu soubory do profilu?

Helpful?

more options

No off-line verzi si můžeš vybrat zde: https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/ Ale zpětně bych instaloval tu verzi která šla pokud to byla verze 72 tak zkus tu. Jinak jak píšeš tak nějak bych začal. Hlavně je třeba jak píše poljos nebo se píše na fóru vykuchat nejdříve ty správné soubory.

Helpful?

more options
Před aktualizací jsem si zkopíroval složku s profilem, kdyby náhodou... Když se někdo spoléhá na automatické aktualizace, podpořené navíc vírou v Sync, je to jeho volba.

Navíc vřele doporučuji zakázat automatické aktualizace Firefoxu (viz. obrázek). Dá se to udělat více způsoby, například přes registry. Nakopírovat níže uvedený obsah do nového souboru, např. zakaz-aktualizace.reg

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Mozilla\Firefox]
"DisableAppUpdate"=dword:00000001

;Ve Firefoxu se pak zobrazí text : Aktualizace jsou zakázány správcem.
;Pokud chcete aktualizace opět povolit tak použijte toto:
;Windows Registry Editor Version 5.00
;[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Mozilla\Firefox]
;"DisableAppUpdate"=-

Helpful?

  1. 1
  2. 2
Ask a question

You must log in to your account to reply to posts. Please start a new question, if you do not have an account yet.