Search Support

Avoid support scams. We will never ask you to call or text a phone number or share personal information. Please report suspicious activity using the “Report Abuse” option.

Learn More

FF ver nyní 86.1 mi nezobrazuje obsah seznam emailu na webu

  • 15 replies
  • 1 has this problem
  • Last reply by kittbx

more options

Dobrý den, FF mi nezobrazuje na stránce seznam.cz obsah emailové schránky, vždy se objeví, že došlo k chybě a mám se vrátit na seznam.cz. Při prohlížení stránky seznam.cz sice vidím zda mi přišla pošta, ale už ji neotevřu vždy to skončí stejnou hláškou. Tento problém se poprvé objevil na NTB s W10 a nyní už i na PC s W7. Restartování bez doplňků nebo ve zjednodušeném režimu nikam nevede. Dle seznamu není problém u nich, na jiném prohlížeči není problém do schránky ve web rozhraní vstoupit. Mám obavu zda zase nejde o problém se starým profilem jako to bylo dříve se ztrátou všech hesel a přihlašování. Má tento problém ještě někdo? Díky. Jirka

Chosen solution

Jasně já vím, jenže ono to prostě je asi hlavně tím XX let starým profilem to chápu. Takže zkusím, jo a co ty cert8 a cert9 a jiné *.db

Read this answer in context 👍 0

All Replies (15)

more options

Modified by poljos

Helpful?

more options

V minulé verzi (tj. 86.0) to fungovalo normálně? Jak zní ta chybovka? Proxy, antivirák vypnuty? Mi se email Seznam zobrazuje normálně.

Pokud to v nouzáku taky nejede, tak asi bude potřeba udělat nový profil Firefoxu (původní raději zálohovat). Při jeho vytvoření ti ten starý zůstane v počítači a potřebné soubory (hesla, záložky a historie) se dají nakopírovat do nového profilu (při ukončeném Firefoxu!).

Helpful?

more options

Zdravím. U NTB to dělá už delší dobu i u starších verzí FF na PC jsem na to přišel až dnes, nejsem u něj pořád. Antivir mám u obou pouze od MS a je jedno jestli je vypnutý, dělá to stejně. Nový profil a následné nakopírování zpět no jestli to nebude mít stejný efekt jako u předešlého problému, zkusit to mohu.

Helpful?

more options

Ještě hláška seznamu...

Helpful?

more options

Takovou hlášku Seznamu (ani jiných) se mi nepodařilo Googlem najít... Zkusil bych ještě ve Firefoxu promazat cookies a mezipaměť prohlížeče.

Helpful?

more options

Najjednoduchšie bude zavolať na technickú podporu seznam.cz: Telefon: +420 234 694 430 (všední dny od 8.00 do 16.30)

Helpful?

more options
  • "Dle seznamu není problém u nich, na jiném prohlížeči není problém"

Helpful?

more options

Přesně tak a to ten hovor trval X minut kdy to slečna někde řešila. Takže kompletní promazání nepomohlo, ale zkusil jsem vytvořit NEW profil a po najetí kdy tam nejsou žádné doplňky nebo moje hesla a uložené stránky to jede. Takže se mi zdá, že je opět problém se starým profilem, který překopírovávám u roky stejně jako to bylo u té ztráty hesel atd. Neustále nějaké aktualizace a změny a nevidím, že je to k lepšímu. :-(

Helpful?

more options

Ono se občas stává, že se poškodí ěnjaký důležitý soubor v profilu, třeba nečekaným pádem Firefoxu nebo systému a pod. Proto je rozumné si tu složku s profilem Firefoxu čas od času zálohovat (prostým kopírováním celé složky nebo jejím zazipováním - při ukončeném Firefoxu!).

Helpful?

more options

Tak občas se to stává, je špatně. Takže po aktualizaci mám nefunkční seznam.cz email na všech PC a NTB kde mám svůj profil, hesla atd. I když vytvořím NEW profil nejsem schopen do něj přenést své nastavení a hesla atd. Tedy překopírovat to problém není, ale potom nefunguje ten on-line seznam e-mail, hlásí chybu. Zkoušel jsem to kopírovat a přepisovat postupně, ale když to funguje není tam nic z mého původního nebo když tam už dostanu hesla, tak ten seznam e-mail nejede. podle mne to bude to stejné nebo obdobné co u mého předešlého problému, něco se té aktualizaci nezamlouvá, jenže co jaký soubor. A nejsem si jist, že mi na offi zahraničním foru tentokráte pomohou.

Helpful?

more options

Možná, že bych zkusil nakopírovat jen hesla, záložky a group speed to by mohlo stačit, jen které to jsou soubory, že? Jinak pokud nakopíruji veškeré složky ze starého do nového profilu tak to jede, problém vznikne až u některého samostatného souboru co jsou v roaming pod složkama.

Helpful?

more options
  • Tak občas se to stává, je špatně.
  • třeba nečekaným pádem Firefoxu nebo systému a pod.

Pokud zaručíš, že Firefox nikdy nespadne, že nespadne systém nebo že nikdy nevypadne elektřina, tak se bude "občas nestávat".

Do nového profilu nelze kopírovat všechno z původního profilu! Jen Hesla, Záložky a Historii. Všechno se kopíruje při ukončeném (zavřeném) Firefoxu. Soubory: logins.json, key4.db (případně i key3.db) - pro hesla. V souboru places.sqlite jsou Záložky a Historie.

Helpful?

more options

Chosen Solution

Jasně já vím, jenže ono to prostě je asi hlavně tím XX let starým profilem to chápu. Takže zkusím, jo a co ty cert8 a cert9 a jiné *.db

Helpful?

more options

Ostatní potřebné soubory by si měl Firefox stáhnout či vytvořit sám (nebo už tam jsou).

Modified by poljos

Helpful?

more options

Takže NEW profil s nahráním dle návodu se podařil a je to funkční, sice se mi neobjevují hned přihlašovací jména, ale to je už maličkost. Dokonce mi už bez VPN funguje i přihlašování na některé weby kde mi vyskakovalo, že mám vypnout anti-reklam blok a jiné hlášky a nemohl jsem se jinak přihlásit i když to zaplé nebylo. Díky.

Helpful?

Ask a question

You must log in to your account to reply to posts. Please start a new question, if you do not have an account yet.