Firefox uses too many CPU resources - How to fix

Revision Information
 • Revision id: 50623
 • Created:
 • Creator: user830289
 • Comment: Ahoj, dlksie som bez Nt ale teraz sa uz posnazim svojou malickostou prispievat pravidelne prekladmi a tak posielam na kontrolu: clanok Editing Firefox uses too many CPU resources - How to fix
 • Reviewed: Yes
 • Reviewed:
 • Reviewed by: feer56
 • Is approved? No
 • Is current revision? No
 • Ready for localization: No
Revision Source
Revision Content

Občas sa môže stať, že Firefox využíva podstatne viac výkonu CPU počítača ako je potrebné na prehliadanie alebo stiahnutie webového obsahu. Ak ste sa už stretli s tým že Firefox využíval procesor viac ako bolo nevyhnutné, tak tento článok uvádza niektoré možnosti ako znížiť tieto nároky.

 • CPU (Centrálna procesorová jednotka) je mozog počítača. Keď je procesor priveľmi využívaný môže to mať vplyv na jeho výkon.
 • V závislosti od vášho operačného systému môžete sledovať využitie procera pomocou špecálnych nástrojov. V systéme Windows na karte Výkon Správca systému môžete sledovať vyťaženie CPU.
Poznámka: Odošlite spoločnosti Mozilla dáta o Firefoxe a tým pomôžete zlepšiť jeho výkon, spoločnosť Mozilla takto získa údaje o využití CPU Firefoxom a tým pomôžete pri vývoji lepších budúcich verzií
.

Aktualizujte na poslenú verziu

Najnovšia verzia Firefoxu obsahuje vylepšenia týkajúce sa najme využitia CPU. Update to the latest version.

Rozšírenia a motívy vzhľadu

Rozšírenia a témy môžu spôsobiť nadmerné využitie CPU Firefoxom.

Zakážte CPU náročné témy a rozšírenia

Pokiaľ chcete zistiť či Firefox nadmerne využíva CPU, spustite Safe Mode. Ak chcete zistiť, či rozšírenie alebo motív spôsobuje že Firefox využíva príliš veľa CPU, spustite Firefox V núdzovom režime kde sú rozšírenia a motívy vypnuté, a ak si všimnete výrazné zlepšenie vo výkone môžete ich vypnúť alebo odinštalovať.


Ukrytie dotieravého obsahu

Mnoho webových stránok má obsah ktorý nepotrebujete, ako napríklad reklamy ktoré stále využívajú CPU. (pozri plugin sekcia dole). Niektoré rozšírenia umožňujú skryť tento dotieravý obsah:

 • [HTTPS :/ / addons.mozilla.org / firefox / addon / adblock-plus / Adblock Plus] umožňuje skryť reklamy na webových stránkach.
 • [HTTPS :/ / addons.mozilla.org / firefox / addon / Flashblock Flashblock] umožňuje selektívne povoliť alebo zakázať Flash obsah na webových stránkach.
 • [HTTPS :/ / addons.mozilla.org / firefox / addon / noscript NoScript] umožňuje selektívne povoliť alebo zakázať všetky skripty bežiace na internetových stránkach.

Zásuvné moduly

Zásuvné moduly slúžia pre zobraznie špeciálnych typov obsahu, a môžu spotrebovať veľké množstvo výkonu CPU a to najmä staršie verzie.

Aktualizujte svoje zásuvné moduly

Ak chcete zistiť, či máte najnovšie verzie všetkých svojich zásuvných modulov, ich zoznam si môžete veriť na: Plugin Check page.

Vypnutie náročných závuvných modulov

Môžete vyskúšať, či niektorý z vaších zásuvných modulov ktorý používa Firefox nespôsobuje nadmerné využivanie CPU a v prípade potreby ho vypnúť:

 1. Click the menu button New Fx Menu and choose Add-ons. The Add-ons Manager tab will open.

 2. In the Add-ons Manager tab, select the Plugins panel.
 3. V ponuke záuvných modulov si zvolte ktorý chcete vypnúť a kliknite na Disable pre vyputie.
 4. Aktualizujte ponuku so zásuvnými modulmi.
 1. Click the menu button New Fx Menu and choose Add-ons. The Add-ons Manager tab will open.

 2. In the Add-ons Manager tab, select the Plugins panel.
 3. Alebo ak chcete aby sa daný zásuvný modul už neaktivoval tak zvolte Never Activate pre vypnutie.
 4. Aktualizujte ponuku so zásuvnými modulmi.

Po vypnutí zásuvných modulov reštartujte Firefox, a skontrolujte vyťaženie CPU. Pokiaľ ani po vypnutí neklesne zaťaženie CPU môžete skúsiť vypnúť iné zásuvné moduly. Ak po vypnutí zásuvných modulov je CPU vyťažené menej, môžete ich nechať vypnuté. Pretože ak sa jedná o na internete rozšírený modul určite existuje jeho menej náročná alternatíva.

Kontrola Flashu a hardwarová akcelerácia

Niektorým zásuvným modulom pri prehrávaní Flash videa , pre lepšie zobraznie obsahu pomáha aj hardwarvá akcelerácia.

 1. Prejdite na stánku na ktorej sa zobrazuje Flash video.

Kliknite pravým tlačidlom myši Podržte stlačenú klávesu Ctrl} {kláves ALT a kliknete {/ for} na video prehrávač potom kliknite na Nastavenie ... v kontextovej ponuke. Otvorí sa nastavenie obrazovky pre Adobe Flash Player.

 1. Kliknite na ikonu v ľavom dolnom rohu v nastavení programu Adobe Flash Player a tam otvoríte okno panela displeja.
 2. Skontrolujte 'Povoliť hardvérovú akceleráciu' Vybrať.
 3. Kliknite na tlačidlo {tlačidlo Zavrieť} pre zatvorenie okna s nastavením aplikácie Adobe Flash Player.

Kontrola hardwarovej akcelerácie v Firefoxe

Hardwarová akcelerácia v Firefoxe odľahčuje zaťaženie CPU.

Hardwarovú akceleráciu si overíte na turned on and your graphic drivers are up-to-date.Based on information from Firefox CPU usage (mozillaZine KB)