Jak mohu pomoci odesíláním dat o výkonnosti Firefoxu pro Android?

Denna sida finns inte på Svenska. Du har omdirigerats till den Čeština versionen istället. Om du vill översätta den till Svenska, klicka här. Du kan också se den engelska versionen av denna sida.

Pro vývojáře z Mozilly je užitečné, když mohou získávat údaje o tom, jak Firefox pro Android funguje v praxi. Funkce Telemetrie jim toto umožňuje tím, že jim zasílá data o výkonnosti a používání. Během toho, co pracujete s Firefoxem, funkce Telemetrie pořizuje a shromažďuje data neosobního charakteru, jako např. spotřebu paměti, rychlost odezvy a typické používání. Tato data jsou potom denně odesílána společnosti Mozilla a my na jejich základě můžeme Firefox vylepšovat.

Firefox též obsahuje funkci Hlášení pádů, která vás upozorní při neočekávaném ukončení Firefoxu a umožní vám informaci o pádu odeslat, aby tak mohli vývojáři vytvářet stabilnější a bezpečnější Firefox.

Více o tom, jaké typy informací jsou shromažďovány a jak jsou tato data využívána, naleznete v dokumentu Zásady ochrany osobních údajů.

Jak zahájím nebo ukončím odesílání dat o výkonnosti?

Tuto funkci můžete kdykoli zapnout nebo vypnout v nastavení:

  1. Zobrazte hlavní nabídku (podle vašeho zařízení buď tlačítkem pod displejem nebo v pravém horním rohu prohlížeče) a klepněte na nabídku Nastavení (předtím případně ještě na nabídku Více) .
  2. Dále klepněte na nabídku Mozilla a zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí položky Telemetrie.
  3. Chcete-li společnosti Mozilla zasílat hlášení o pádech, zaškrtněte položku Hlášení pádů.
  1. Zobrazte hlavní nabídku (podle vašeho zařízení buď tlačítkem pod displejem nebo v pravém horním rohu prohlížeče) a klepněte na nabídku Nastavení (předtím případně ještě na nabídku Více) .
  2. Dále klepněte na nabídku Možnosti hlášení a zaškrtněte nebo zrušte zaškrtnutí položky Telemetrie.

 

Var den här artikeln till hjälp? Vänligen vänta...

Dessa fina människor hjälpte till att skriva den här artikeln: soucet. Du kan också hjälpa till - ta reda på hur.