X
點擊此處開啟此網站的行動版。

技術支援討論區

Problem z Firefox Sync - how delate my account?

已張貼

Witam. Mam problem z zalogowaniem się na swoje konto Firefox Sync. Wcześniej ustawiłem logowanie dwuetapowe. W trakcie logowania wymagany jest 6-cio cyfrowy kod z aplikacji do uwierzytelniania. Niestety ciągle pojawia się informacja, że wpisywany kod jest błędny. Zmieniłem hasło, ale błąd z kodem ciągle się pojawia. Po zmianie komputera niestety nie mam klucza do odzyskiwania. Czy jest możliwe usunięcie mojego konta, żebym mógł założyć je jeszcze raz? Z utrata danych już się pogodziłem, ale zależy mi na adresie do synchronizacji. Pozdrawiam.

========== Google Translate ==================

Hello. I have a problem logging in to my Firefox Sync account. I've set up 2-step login before. When logging in, a 6-digit code from the authentication application is required. Unfortunately, there is still information that the code you entered is incorrect. I have changed the password, but the error with the code still appears. Unfortunately, after changing the computer, I do not have a recovery key. Is it possible to delete my account so that I can create it again? I have already accepted the loss of data, but I care about the address to be synchronized. Greetings.

Witam. Mam problem z zalogowaniem się na swoje konto Firefox Sync. Wcześniej ustawiłem logowanie dwuetapowe. W trakcie logowania wymagany jest 6-cio cyfrowy kod z aplikacji do uwierzytelniania. Niestety ciągle pojawia się informacja, że wpisywany kod jest błędny. Zmieniłem hasło, ale błąd z kodem ciągle się pojawia. Po zmianie komputera niestety nie mam klucza do odzyskiwania. Czy jest możliwe usunięcie mojego konta, żebym mógł założyć je jeszcze raz? Z utrata danych już się pogodziłem, ale zależy mi na adresie do synchronizacji. Pozdrawiam. ================ Google Translate ======================== Hello. I have a problem logging in to my Firefox Sync account. I've set up 2-step login before. When logging in, a 6-digit code from the authentication application is required. Unfortunately, there is still information that the code you entered is incorrect. I have changed the password, but the error with the code still appears. Unfortunately, after changing the computer, I do not have a recovery key. Is it possible to delete my account so that I can create it again? I have already accepted the loss of data, but I care about the address to be synchronized. Greetings.
引用

額外的系統細節

已安裝的外掛程式

  • Shockwave Flash 32.0 r0

應用程式

  • User Agent: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:60.0) Gecko/20100101 Firefox/60.0

更多資訊

cor-el
  • Top 10 Contributor
  • Moderator
17417 個解決方法 157372 個答案

A TOTP code is only valid for a short time (30 seconds), so if the code isn't valid then make sure that the time on the device that generates the code is correct.

If you no longer have access to the device that generates the 6-digit code then you will have to create a new account with another email address.

A TOTP code is only valid for a short time (30 seconds), so if the code isn't valid then make sure that the time on the device that generates the code is correct. If you no longer have access to the device that generates the 6-digit code then you will have to create a new account with another email address. *https://support.mozilla.org/en-US/kb/what-if-im-locked-out-two-step-authentication *https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-do-i-know-status-my-sync
這篇文章有幫助嗎?
引用
問個問題

如果您還沒有帳號,您必須先 登入您的帳號 來回覆文章。請 開始一個新問題