Internet Explorer'dan sık kullanılanları ve diğer verileri alma

บทความนี้อาจจะล้าสมัย

การเปลี่ยนแปลงที่สำคัญได้ทำในบทความภาษาอังกฤษของบทความนี้ จนกว่าหน้านี้จะได้การปรับปรุง คุณอาจจะพบสิ่งที่เป็นประโยชน์: Import Bookmarks from Internet Explorer

This page does not exist in ไทย. You have been redirected to the Türkçe version instead. If you would like to localize it into ไทย, click here. You can also see the English version of this page.
Translation in progress.

Firefox, Internet Explorer'dan ayarları ve verileri almanıza izin verir. Bu, Firefox'u kullanmaya başladığınızda faydalı olabilir; çünkü sizi birçok şeyi kendi kendinize yapılandırmak zorunda kalmaktan kurtaracaktır.

Firefox'u ilk çalıştırdığınızda, otomatik olarak size verileri aktarmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bunu istemediyseniz ya da bunu yeniden yapmak istiyorsanız, işlemi yeniden başlatabilirsiniz.

 1. Firefox penceresinin üstündeki Dosya menüsüne tıklayın ve İçe aktar...'ı seçin.

  importingfromie-filemenu-en.png

 2. Firefox birçok diğer tarayıcıdan ayarları ve bilgileri alabilir. Sisteminizdeki veri alabildiği tarayıcıları listeler. Microsoft Internet Explorer'ı seçin, sonra da İleri'ye tıklayın.

  importwizardvistaie.png
 3. Firefox'a aktarılabilecek ayar ve bilgi türleri listelenir. Genel olarak, her şeyi aktarmak isteyeceksiniz. Aktarmak istediğiniz öğeleri seçin, sonra da İleri'ye tıklayın.

  importwizardvistaieselectitems.png
  • Internet Seçenekleri: Giriş sayfanız da dahil olmak üzere, çeşitli ayarlar... Firefox ve Internet Explorer farklı özelliklere sahip olmasından dolayı Firefox, ayarlarınızın tümünü aktaramayacaktır.
  • Çerezler: Bazı web sitelerince bilgisayarınızda depolanan; oturumunuzu açık tutmak, seçeneklerinizi saklamak veya benzeri şeyler için kullanılan küçük dosyalar...
  • Tarama Geçmişi: Ziyaret ettiğiniz site bilgileri...
  • Kayıtlı Form Geçmişi: Web sitelerinde metin alanlarına girdiğiniz metinler...
  • Kayıtlı Parolalar: Internet Explorer'dan hatırlamasını istediğiniz siteler için kullanıcı adları ve parolaları... Not: Internet Explorer 7'deki parolalar, harici programların verileri çıkarıp alması hemen hemen imkansız olan yeni bir biçimde kaydedildiği için, Internet Explorer 7 veya üstü sürümlerden parola alamazsınız.
  • Sık Kullanılanlar: Internet Explorer sık kullanılanlarınıza kaydettiğiniz web sayfaları...
 1. Bitir'e tıklayın. Seçtiğiniz öğeler aktarılmıştır.

  importwizardvistaiedone.png

Based on information from Import bookmarks (mozillaZine KB)


Share this article: http://mzl.la/1BAQy7z

บทความนี้เป็นประโยชน์หรือไม่? โปรดรอสักครู่...

These fine people helped write this article: drcalis. You can help too - find out how.