zrušiť
Zobrazujú sa výsledky pre 
Namiesto toho hľadať pre 
Mali ste na mysli: 

Prečo musím kliknúť, aby som aktivoval doplnok?

Podpora pre všetky zásuvné moduly NPAPI s výnimkou Flashu skončí v marci 2017 s vydaním Firefoxu 52. Viac informácií nájdete na tejto stránke a v tomto článku.
Podpora pre všetky zásuvné moduly NPAPI s výnimkou Flashu bola ukončená s príchodom Firefoxu 52. Viac informácií nájdete na tejto stránke a v tomto článku.

</div>

Donedávna, ak ste sa stretli s problematickým doplnkom ho bolo možné iba vypnúť. Problémovým doplnkom sa myslí napríklad taký, ktorý ohrozuje stabilitu či bezpečnosť. Najnovšie vám Firefox umožní zabrániť i automatickému štartu podobných doplnkov a navyše si budete môcť vybrať, či chcete daný doplnok zapnúť, alebo ho len aktualizovať. Poďme sa spoločne pozrieť ako to funguje:

Poznámka: Tento článok popisuje, čo robiť ak bolo zásuvnému modulu Mozillou zablokované automatické spustenie kvôli problémom so stabilitou alebo zabezpečením . Väčšina zásuvných modulov stále vyžaduje aktiváciu aj keď stránka Kontrola zásuvných modulov hovorí, že sú aktuálne, pretože vo východzom nastavení sú zásuvné moduly v Správcovi doplnkov nastavené v režime "Vyžiadať aktivovanie" (výnimkou je Adobe Flash). Viac informácií nájdete v tomto príspevku.

Aktivácia

 1. Ak Firefox zablokuje doplnok zobrazí sa vám nasledovný dialóg:
  Click to play 1 new
 2. Tu si môžete vybrať, či chcete doplnok aktivovať, alebo len aktualizovať (samozrejme iba ak je aktualizácia dostupná).
  • Ak sa rozhodnete doplnok aktivovať, v malom okamihu sa zobrazí požadovaný obsah. (Pokiaľ sa nezobrazil, načítajte najnovšiu verziu stránky kliknutím na tlačidlo FxReloadButton v paneli s adresou a skúste to znova). Samozrejme, ak navštívite túto alebo inú stránku nabudúce, tento dialóg sa vám opäť zobrazí.
  Click to play 2 new
  • Ak sa vám zobrazí správa "Skontrolovať aktualizácie..." a vy sa rozhodnete na dané okno kliknúť...
  Click to play 3 new
  AdobeFlash-plugincheck

Kedy je vhodné doplnok aktivovať bez aktualizácie?

Aktualizácia doplnku je vždy odporúčaná, nie vždy to je však možné, hlavne ak nie ste správcom počítača, na ktorom momentálne pracujete (školský, pracovný a pod.). Vtedy je vhodné:

 • Ak sa jedná o stránku, ktorej dôverujete môžete doplnok spokojne aktivovať.
 • Ak stránke nedôverujete alebo sa vám na nej čosi nezdá odporúčame doplnok neaktivovať .

Ako povoliť automatické spustenie doplnku na dôveryhodnej stránke

I napriek tomu, že nie vždy môžete aktualizovať doplnok, môžete ho nastaviť tak, aby sa automaticky spustil kedykoľvek navštívite stránku, ktorej dôverujete nasledovným spôsobom:

 1. Kliknite na červenú ikonku v riadku webovej adresy. Následne sa otvorí vyskakovacie okno.
 2. V spodnej časti tohto okna kliknite na Povoliť a zapamätať.
  Blocklisted-ActivateFlash

Obsah na danej stránke bude odteraz automaticky zobrazovaný bez ďalšieho varovania.

Customize this article

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

História verzie
Revízia č.
3 z 3
Posledná aktualizácia:
‎31-01-2017 04:59 PM
Aktualizované používateľom:
 
Prispievatelia