anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przywracanie domyślnych ustawień Firefoksa - łatwe rozwiązanie wielu problemów

Ta funkcjonalność jest dostępna jedynie w wersji Firefoksa na komputery domowe i przenośne.

Ta opcja została ulepszona w najnowszej wersji Firefoksa. Aktualizacja Firefoksa pozwoli ci z niej skorzytać.

W razie problemów z Firefoksem pomóc może odświeżenie przeglądarki. Opcja przywrócenia domyślnych ustawień naprawia wiele problemów przywracając Firefoksa do jego domyślnego stanu, zachowując jednocześnie najważniejsze informacje takie jak zakładki, hasła i otwarte karty.
Uwaga: Rozszerzenia i ich dane zostaną usunięte.

Odświeżanie Firefoksa

 1. Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , a następnie pomoc Help-29 .
 2. Z menu Pomoc wybierz Informacje dla pomocy technicznej.
  Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać dostępu do menu Pomoc, wpisz about:support w pasku adresu, aby przejść do strony Informacje dla pomocy technicznej.
 3. Naciśnij przycisk Zresetuj program Firefox znajdujący się w prawym górnym rogu strony z informacjami dla pomocy technicznej.
  Reset 33 Win pl Refresh 35 Mac Refresh 35 Lin
 4. W oknie potwierdzenie naciśnij przycisk Zresetuj program Firefox, aby kontynuować.
 5. Firefox zostanie zamknięty i zresetowany. Po skończeniu procedury pojawi się okno z listą informacji o zaimportowanych danych. Aby uruchomić Firefoksa, wystarczy nacisnąć przyciskZakończ.
Uwaga: Jeśli nie możesz uruchomić Firefoksa w normalny sposób, przycisk Odśwież program Firefox znajdziesz w bezpiecznym trybie Firefoksa. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć tego przycisku w twojej wersji Firefoksa, możesz również przeprowadzić ręczne odświeżenie poprzez utworzenie nowego profilu. Dowiedz się, jak utworzyć nowy profil.

Jak działa odświeżanie?

Wszystkie twoje ustawienia i prywatne dane zapisywane w Firefoksie są przechowywane w folderze z profilami. Operacja odświeżania tworzy nowy, pusty profil i zachowuje ważne dane z dotychczasowo używanego profilu.

Dodatki zazwyczaj zapisywane w folderze profilu, takie jak rozszerzenia i motywy, zostaną usunięte. Dodatki zapisywane w innych miejscach, takie jak wtyczki, nie zostaną usunięte, ale ich spersonalizowane ustawienia (na przykład lista wyłączonych wtyczek) zostaną usunięte.

Firefox zachowuje następujące dane:

 • Zakładki
 • Historia przeglądania i pobierania
 • Hasła
 • Otwarte okna, karty i grupy kart
 • Pliki ciasteczek
 • Dane formularzy
 • Słownik osobisty

Następujące elementy i ustawienia zostaną usunięte:

Uwaga: Twój dotychczasowy profil użytkownika w Firefoksie zostanie zapisany na pulpicie w folderze o nazwie "Dane Firefoksa". Jeśli przywrócenie ustawieńodświeżenie nie pomogło w rozwiązaniu problemu, możesz przywrócić część niezachowanych przez Firefoksa danych poprzez skopiowanie plików do nowoutworzonego profilu. Jeśli nie potrzebujesz danych z tego folderu, zalecamy jego trwałe usunięcie, ponieważ zawiera on poufne dane.

Powyższa strona, jak całość pomocy dla Firefoksa, została stworzona głównie przez wolontariuszy, umożliwiających Mozilli niepodległe istnienie zgodnie z filozofią technologii open source. Jeśli chcesz nam pomóc, dowiedz się jak do nas dołączyć.

Dostosuj artykuł

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Historia wersji
Nr wersji
3 z 3
Ostatnia aktualizacja:
‎31-01-2017 05:02 PM
Zaktualizowano przez: