iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Gizli Gezinti - Firefox'u geçmişinizi kaydetmeden kullanın

Siz web'de gezinirken Firefox sizin için birçok bilgiyi (örneğin ziyaret ettiğiniz siteleri) hatırlar. Ancak bazen (örneğin hediye alışverişi yaparken) bilgisayarınızı paylaştığınız kişilerin bu bilgileri görmesini istemeyebilirsiniz. Gizli Gezinti özelliği, ziyaret ettiğiniz siteler ve sayfalarla ilgili bilgileri kaydetmeden internette gezinmenize olanak verir.

Gizli Gezinti, şirketlerin sizi farklı siteler arasında gezerken izlemesini önleyen İzlenme Korunması, özelliğine de sahiptir. Firefox'taki İzlenme Koruması ile Gizli Gezinti hakkında daha fazla bilgi almak için G target=_blank target=_blankizli Gezinti Modu'nda İzlenme Koruması maddesine bakabilirsiniz.

Şimdi Gizli Gezinti'nin nasıl çalıştığına bakalım.

Önemli: Gizli Gezinti sizi internette anonim yapmaz. İnternet servis sağlayıcınız, işvereniniz veya sitelerin kendileri hâlâ ziyaret ettiğiniz sayfaları takip edebilir. Gizli Gezinti sizi bilgisayarınızda yüklü olabilecek tuş target=_blank target=_blank kaydedicilerden ve cas target=_blank target=_blankus yazılımlardan da korumaz.

Nasıl yeni bir Gizli Pencere açabilirim?

Yeni bir Gizli Pencere açmanın iki yolu vardır.

Yeni, boş bir Gizli Pencere açma

  • Menü düğmesine New Fx Menu tıklayın, sonra da Yeni gizli pencere düğmesine tıklayın.
    private browsing - fx29 - winxp private browsing - fx29 - win8 private browsing - fx29 - mac private browsing - fx29 - linux

Bağlantıları Gizli Pencerede açma

  • Herhangi bir bağlantıya (linke) sağ tıklayıntıklarken Ctrl tuşunu basılı tutun ve açılan menüden Yeni gizli pencerede aç'ı seçin.
    Link in Private Window Fx20 WinXP Link in Private Window Fx20 Win7 Link in Private Window Fx20 Mac Link in Private Window Fx20 Lin
İpucu: Gizli Gezinti pencerelerinin üst bölümünde mor bir maske görünür.
Mask - WinXP Mask - Win8 Mask - Mac Mask - Linux

Gizli Gezinti neleri kaydetmez?

Not:

Gizli Gezinti Modu'nu kalıcı olarak ayarlayabilir miyim?

Firefox geçmişi hatırlamak üzere yapılandırıldı ancak bu durumu Firefox Gizlilik SeçeneklerTercihler 'inizde değiştirebilirsiniz. (Firefox menüsüne New Fx Menu tıklayın, Seçenekler'iTercihler'i ve ardında Gizlilik'i seçin.) Eğer Geçmişi asla hatırlamasın'ı seçerseniz, bu, tarayıcınızı sürekli olarak Gizli Gezinti Modu'nda çalıştırdığınız anlamına gelir. Daha fazla bilgi için bkz: Settings target=_blank target=_blankfor privacy, browsing history and do-not-track.

Önemli: Eğer Firefox Gizlilik ayarlarında Geçmişi asla hatırlamasın'ı seçerseniz, Gizli Gezinti Modu etkin olduğu halde, açılan pencerelerde pembe renkli maske görünmeyecek. Olağan tarayıcı ayarlarını geri getirmek için Gizlilik SeçeneklerTercihler 'ine gidip Geçmişi hatırlasın'ı seçin.

Firefox'un kaydettiği bilgileri yönetmenin diğer yolları

Bu makaleyi özelleştir

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Versiyon Geçmişi
Düzeltme #
3 / 3
Son güncelleme:
‎31-01-2017 06:25 PM
Güncelleyen: