anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tryb awaryjny

Tryb awaryjny jest specjalnym trybem, który może być używany do naprawiania problemów związanych z działaniem Firefoksa. W trybie awaryjnym można resetować niektóre ustawienia lub wyłączyć dodatki (takie jak rozszerzenia i motywy), które mogą być źródłem problemu. Porównując działanie Firefoksa w normalnym trybie i trybie awaryjnym z wyłączonymi różnymi elementami, można zazwyczaj pomyślnie przeprowadzić diagnozę większość problemów.

Informacja: Użytkownicy systemu Windows zapewne znają tryb awaryjny tego systemu, ale nie ma on nic wspólnego z trybem awaryjnym Firefoksa.
Funkcja odświeżenia Firefoksa umożliwia natychmiastowe rozwiązanie wielu problemów z przeglądarką poprzez przywrócenie domyślnych ustawień Firefoksa, przy jednoczesnym zachowaniu twoich najważniejszych danych. Rozważ tę możliwość, zanim zaczniesz szukać innych rozwiązań.

Jak uruchomić Firefoksa w trybie awaryjnym

Kliknij przycisk menu New Fx Menu , następnie pomoc Help-29 i wybierz Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami…. Firefox powinien uruchomić się w trybie awaryjnym.

Informacja. Można również uruchomić Firefoksa w trybie awaryjnym, przytrzymując klawisz Shift podczas uruchamiania przeglądarki.przytrzymując klawisz option podczas uruchamiania przeglądarki.zamykając przeglądarkę i z poziomu terminala wprowadzić: firefox -safe-mode
Być może trzeba będzie podać ścieżkę instalacji Firefoksa, np.: /usr/lib/firefox)

Okno trybu awaryjnego

SafeMode-Fx35

Możesz podjąć następujące działania:

  • Użycie przycisku Uruchom w trybie awaryjnym tymczasowo wyłączy wszystkie rozszerzenia i motywy, wyłączy przyspiezenie sprzętowe i zresetuje pasek narzędzi i wszystkie przyciski. Po wyjściu z trybu awaryjnego, twoje rozszerzenia, spersonalizowane ustawienia, motywy i inne ustawienia powrócą do stanu przed uruchomieniem trybu awaryjnego.
  • Użycie przycisku Odśwież Firefoksa przywróci fabryczne ustawienia przeglądarki bez usuwania ważnych danych. Na stronie Przywracanie domyślnych ustawień Firefoksa - łatwe rozwiązanie wielu problemów znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Rozwiązywanie problemów w trybie awaryjnym

Kiedy Firefox uruchomi się w trybie awaryjnym, możesz przetestować jego funkcjonalność i sprawdzić czy problemy z korzystaniem z niego zniknęły.

Problemy wciąż występują w trakcie korzystania z trybu awaryjnego

Jeśli problemy wciąż występują podczas korzystania z trybu awaryjnego, oznacza to że ich przyczyną nie są żadne z zainstalowanych rozszerzeń lub motywów. Inne prawdopodobne przyczyny to wtyczki lub zmiany ustawień Firefoksa, które nie zostają wyłączone w trybie awaryjnym. Zapoznaj się z poniższymi stronami by znaleźć rozwiązanie:

Problemy nie występują w trakcie korzystania z trybu awaryjnego

Jeśli problemy nie występują w trakcie korzystania z trybu awaryjnego, najbardziej prawdopodobnym ich powodem jest jedno z zainstalowanych rozszerzeń, motywów, lub też przyspieszenie sprzętowe.

Kończenie pracy w trybie awaryjnym

  1. Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , a następnie Zakończ Close 29 .
  2. Uruchom Firefoksa normalnie.Opracowano na podstawie informacji zawartych na stronie Safe mode (mozillaZine KB)

Dostosuj artykuł

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Historia wersji
Nr wersji
3 z 3
Ostatnia aktualizacja:
3 tygodni(e) temu
Zaktualizowano przez: