anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozwiązywanie podstawowych problemów

Wiele typowych problemów z Firefoksem może być rozwiązanych przy użyciu opisanych poniżej sposobów. Wypróbuj je po kolei. Jeśli jeden nie działa, przejdź do kolejnego. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, poproś o nią naszą społeczność ochotników pomocy.

1. Uruchom ponownie swój komputer

Czasami problemy może rozwiązać wyłączenie i ponowne uruchomienie komputera, a następnie Firefoksa.

2. Wyczyść ciasteczka i pamięć podręczną

Wiele problemów z otwieraniem stron może rozwiązać wyczyszyczenie pamięci podręcznej i ciasteczek zapisanych przez Firefoksa:

 1. Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , wybierz Historia i zaznacz Wyczyść historię przeglądania….
 2. Z menu rozwijanego Okres do wyczyszczenia: wybierz wszystko.
 3. Naciśnij przycisk ze strzałką znajdujący się obok etykiety Szczegóły, by wyświetlić listę elementów, które można wyczyścić.
 4. Zaznacz Ciasteczka i Pamięć podręczna.
 5. Naciśnij przycisk Wyczyść teraz.
Więcej informacji na temat usuwania ciasteczek i czyszczenia pamięci podręcznej znajdziesz na stronie Czyszczenie historii przeglądania.

3. Uruchom ponownie Firefoksa w trybie awaryjnym

Tryb awaryjny Firefoksa to tryb ułatwiający rozwiązywanie problemów poprzez wyłączenie wszystkich rozszerzeń, korzystanie jedynie z domyślnego motywu, wyłączenie akceleracji sprzętowej i zastosowanie domyślnych ustawień paska narzędzi i innych elementów interfejsu. Aby uruchomić Firefoksa w trybie awaryjnym:

 1. Kliknij przycisk menu New Fx Menu , następnie pomoc Help-29 i wybierz Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami…. Firefox powinien uruchomić się w trybie awaryjnym.
  Informacja. Można również uruchomić Firefoksa w trybie awaryjnym, przytrzymując klawisz Shift podczas uruchamiania przeglądarki.przytrzymując klawisz option podczas uruchamiania przeglądarki.zamykając przeglądarkę i z poziomu terminala wprowadzić: firefox -safe-mode
  Być może trzeba będzie podać ścieżkę instalacji Firefoksa, np.: /usr/lib/firefox)
 2. W oknie dialogowym trybu awaryjnego Firefoksa naciśnij przycisk Uruchom w trybie awaryjnym.
 3. Sprawdź czy problem nadal występuje podczas korzystania z Firefoksa w trybie awaryjnym.

4. Zainstaluj Firefoksa ponownie

Niektóre z problemów w Firefoksie mogą być wywoływane przez jeden z plików programu. Poniższe instrukcje pomogą ci całkowicie usunąć i ponownie zainstalować Firefoksa. Nie zostaną usunięte twoje dane profilu (takie jak zakładki i hasła), ponieważ są one zapisywane w innym miejscu.

Uwaga: Zalecamy wydrukowanie poniższych kroków lub otwarcie tej strony w innej przeglądarce.
 1. Pobierz najnowszą, oficjalną wersję Firefoksa ze strony mozilla.org.
 2. Zamknij Firefoksa: Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , a następnie Zakończ Close 29 .
 3. Dezinstalacja Firefoksa.
 4. Usuń folder programu Firefox, znajdujący się domyślnie w jednym z tych miejsc:
  • C:\Program Files\Mozilla Firefox
  • C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox
 5. Zainstaluj Firefoksa ponownie, zgodnie z instrukcjami na stronie Instalacja Firefoksa w systemie Windows.
 1. Pobierz najnowszą, oficjalną wersję Firefoksa ze strony mozilla.org.
 2. Zamknij Firefoksa: Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , a następnie Zakończ Close 29 .
 3. Dezinstalacja Firefoksa - otwórz folder Programy i przeciągnij aplikację Firefox do kosza.
 4. Zainstaluj Firefoksa ponownie, zgodnie z instrukcjami na stronie Instalacja Firefoksa na komputerze Mac.
 1. Pobierz najnowszą, oficjalną wersję Firefoksa ze strony mozilla.org.
 2. Zamknij Firefoksa: Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , a następnie Zakończ Close 29 .
 3. Odinstaluj Firefoksa - jeśli został on zainstalowany za pośrednictwem menedżera pakietów używanej przez ciebie dystrybucji Linuksa, zalecamy użycie tej samej metody do jego usunięcia - więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Instalacja Firefoksa w systemie Linux. Jeśli korzystasz z pakietu binarnego pobranego ze strony Firefoksa, usuń folder firefox z miejsca w którym jest na twoim komputerze.
 4. Zainstaluj Firefoksa ponownie, zgodnie z instrukcjami na stronie Instalacja Firefoksa w systemie Linux.

Możesz teraz ponownie uruchomić Firefoksa i sprawdzić czy problem nadal występuje. Jeśli ponowna instalacja nie rozwiązała problemu, wypróbuj następną metodę.

5. Odśwież Firefoksa

Opcja Odśwież Firefoksa może rozwiązać wiele problemów poprzez przywrócenie stanu twojego profilu użytkownika do domyślnego stanu, bez usuwania ważnych informacji.information.

Informacja: Gdy używasz funkcji odświeżania, twoje zakładki, historia przeglądania, otwarte karty, okna, hasła, pliki ciasteczek i zapisane dane formularzy zostaną zachowanie. Twoje dodatki i motywy zostaną usunięte, a ustawienia opcji przeglądarki zostaną ustawione na wartości domyślne. Dowiedz się wiecej.

 1. Naciśnij przycisk menu New Fx Menu , a następnie pomoc Help-29 .
 2. Z menu Pomoc wybierz Informacje dla pomocy technicznej.
  Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać dostępu do menu Pomoc, wpisz about:support w pasku adresu, aby przejść do strony Informacje dla pomocy technicznej.
 3. Naciśnij przycisk Zresetuj program Firefox znajdujący się w prawym górnym rogu strony z informacjami dla pomocy technicznej.
  Reset 33 Win pl Refresh 35 Mac Refresh 35 Lin
 4. W oknie potwierdzenie naciśnij przycisk Zresetuj program Firefox, aby kontynuować.
 5. Firefox zostanie zamknięty i zresetowany. Po skończeniu procedury pojawi się okno z listą informacji o zaimportowanych danych. Aby uruchomić Firefoksa, wystarczy nacisnąć przyciskZakończ.
Uwaga: Jeśli nie możesz uruchomić Firefoksa w normalny sposób, przycisk Odśwież program Firefox znajdziesz w bezpiecznym trybie Firefoksa. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć tego przycisku w twojej wersji Firefoksa, możesz również przeprowadzić ręczne odświeżenie poprzez utworzenie nowego profilu. Dowiedz się, jak utworzyć nowy profil.

6. Stwórz nowy profil użytkownika

Czasami pliki w folderze profili przechowujące ważne informacje, które nie zostały usunięte podczas odświeżania Firefoksa (takie jak zakładki lub historia przeglądania) mogą być przyczyną problemu. Możesz stworzyć nowy, dodatkowy profil, który nie będzie zawierał żadnych poprzednio zapisanych danych. Więcej informacji na temat tworzenia nowego profilu znajdziesz na stronie Zarządzanie profilami.

Inne rozwiązania

Jeśli żadna z powyższych metod nie rozwiązała występującego problemu, może on być spowodowany przez inne oprogramowanie lub osprzęt twojego komputera.

Więcej informacji na temat tych sposobów znajdziesz w oficjalnej dokumentacji powiązanej z wymienianymi produktami.

Sprawdź wtyczki

Mozilla planuje zakończyć wsparcie dla wszystkich wtyczek NPAPI z wyjątkiem Flasha w marcu 2017 roku, gdy zostanie wydany Firefox w wersji 52. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w tym dokumencie i tym wpisie blogowym, a także na tej stronie pomocy Firefoksa.

Począwszy od 52 wersji Firefoksa, zakończone zostało wsparcie dla wszystkich plugins NPAPI z wyjątkiem Flasha. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym dokumencie i na tej stronie pomocy Firefoksa.

Czasami wtyczki używane przez Firefoksa (takie jak Adobe Reader, Flash, Java lub Silverlight) mogą wywoływać problemy, które może rozwiązać zainstalowanie ich najnowszej wersji. Aby sprawdzić, czy używane wtyczki są aktualne, odwiedź stronę narzędzia sprawdzającego aktualność wtyczek. Jeśli problem wciąż występuje, możesz wyłączyć wszystkie zainstalowane wtyczki, by sprawdzić czy któraś z nich jest przyczyną:

 1. Kliknij przycisk menu New Fx Menu i wybierz Dodatki. Zostanie otworzona karta Menedżera dodatków.

 2. Na karcie Menedżera dodatków wybierz panel Wtyczki.
 3. Kliknij każdą wtyczkę na liście i wybierz Nigdy nie aktywuj z rozwijanego menu dla każdej z nich.
 4. Sprawdź, czy problem występuje po wyłączeniu wszystkich wtyczek.

Jeśli problem zniknie po wyłączeniu wszystkich wtyczek, zapoznaj się ze stroną Rozwiązywanie problemów z wtyczkami, na której znajdziesz dalsze informacje pomagające w jego rozwiązaniu.

Sprawdź potencjalne konflikty z twoim oprogramowaniem zabezpieczającym

Część oprogramowania zapewniającego bezpieczeństwo w Internecie, w tym programy antywirusowe, chroniące przed programami szpiegującymi i zapory sieciowe, może powodować w Firefoksie problemy, takie jak ograniczona zdolność do otwierania stron, wyłączanie się programu i wiele innych. W większości przypadków można otworzyć ustawienia programu, usunąć Firefoksa z listy dozwolonych lub zaufanych programów, a następnie pozwolić aplikacji na ponowne wykrycie Firefoksa, dzięki czemu wszystko zacznie znowu działać. Tę operację warto jest powtarzać, nawet jeśli nie było wcześniej problemów z oprogramowaniem zapewniającym bezpieczeństwo w Internecie. Jeśli twój program znajduje się na liście zawartej na stronie Zapory sieciowe, możesz uzyskać szczegółowe instrukcje, jak prawidłowo ponownie go skonfigurować.

Przeskanuj komputer

Zalecamy co pewien czas przeskanowanie systemu operacyjnego w poszukiwaniu wirusów, programów szpiegujących lub innego złośliwego oprogramowania. Do skanowania przydatne mogą być poniższe, bezpłatne usługi:

Jeśli potrzebujesz więcej pomocy z usuwaniem złośliwego oprogramowania, zapoznaj się ze stroną Czy problem z Firefoksem jest wynikiem działania złośliwego oprogramowania.Tekst oparty na informacjach z artykułu Standard diagnostic - Firefox (mozillaZine KB)

Dostosuj artykuł

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Historia wersji
Nr wersji
3 z 3
Ostatnia aktualizacja:
‎31-01-2017 03:54 PM
Zaktualizowano przez: