zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Jak být na Webu v bezpečí

Na webu číhají všelijací podvodníci, viry a jiná nebezpečí. Dodržujte následující pokyny a můžete ochránit svůj počítač a své osobní údaje.

Udržujte operační systém a své programy aktuální

Vydané aktualizace programů obsahují opravy bezpečnostních chyb a tím zabezpečují počítač a osobní data.

 • Aktualizace Firefoxu: Pro kontrolu dostupnosti aktualizací Firefoxu klepněte na nabídku Nápověda v horní části okna Firefoxu a zvolte O aplikaci Firefox.Pro kontrolu dostupnosti aktualizací Firefoxu klepněte na tlačítko Firefox, najeďte myší nad nabídku Nápověda a zvolte O aplikaci Firefox.Pro kontrolu dostupnosti aktualizací Firefoxu klepněte na liště s hlavní nabídkou na nabídku Firefox a zvolte O aplikaci Firefox.Zobrazte nabídku klepnutím na tlačítko New Fx Menu , v ní klepněte na tlačítko Help-29 a zvolte položku O aplikaci Firefox.Na liště s hlavní nabídkou klepněte na nabídku Firefox a zvolte O aplikaci Firefox. Více se dozvíte v článku Aktualizace Firefoxu.
 • Aktualizace zásuvných modulů: Přejděte na naší stránku Kontrola zásuvných modulů, ze které můžete přímo provést aktualizaci neaktuálních zásuvných modulů.
 • Aktualizace systému WindowsAktualizace systému OS XAktualizace systému: Ujistěte se, že máte nainstalovány všechny aktualizace zabezpečení a stability. Klepněte na tlačítko Start a zvolte Všechny programy > Windows Update.Zobrazte Apple menu a zvolte Software Update....Zobrazte nabídku Spouštěče aplikací a zvolte Systém > Správce aktualizací.

Zkontrolujte nastavení Firefoxu

Firefox nabízí celou řadu možností, jak na Webu zůstat v bezpečí.

Držte se osvědčené praxe zajišťující ochranu vašich osobních údajů

Zde je pár užitečných rad sloužících k vaší ochraně:

 • Jak zvolit bezpečnější heslo
 • Pamatujte, že VY rozhodujete, jaké informace o vás se mají prozradit, kdy, proč a komu: Nesdělujte jen tak své osobní identifikační údaje; proveďte nastavení svého soukromí ve svém účtu na sociální síti; pozor na stránky nabízející jakousi odměnu či možnost vyhrát cenu výměnou za vaše kontaktní informace nebo jiné osobní údaje.
 • Buďte si vědomi internetové bezpečnosti: Nikdy neodesílejte číslo platební karty nebo jiné velmi citlivé osobní údaje, než nejprve nezkontrolujete, že je vaše připojení zabezpečené; dávejte pozor na "spyware"; používejte bezpečná hesla a zabezpečte je hlavním heslem.
 • Udržujte si e-mailovou adresu "čistou": Používejte nějakou pseudonymní nebo prostě alternativní e-mailovou adresu a svojí hlavní či preferovanou adresu dávejte pouze známým a důvěryhodným osobám.
 • Nikdy neodpovídejte spammerům.
 • Uvědomte si, že v práci můžete být monitorováni: Vyvarujte se odesílání velmi osobních e-mailových zpráv a citlivé soubory uchovávejte ve svém domácím počítači.
 • Buďte si vědomi problému bezpečnosti osobních počítačů: Odpojte počítač od Internetu, pokud momentálně Internet nevyužíváte; zabezpečte svoji síť Wi-Fi pomocí silného šifrování (WPA nebo WPA2); používejte firewall.
 • Přečtěte si pozorně prohlášení o zásadách ochrany soukromí: Poskytuje web fyzické (ne pouze internetové) kontaktní informace? Má web prohlášení o zásadách ochrany soukromí umístěné na viditelném místě? Pokud ano, co se v něm říká? Máte důvod tomu věřit? Slyšeli jste někdy o této společnosti? Jakou má pověst? Skutečně dodržují, co sami slibují ve svých zásadách ochrany soukromí? Pokud vidíte nějaké ocenění, je skutečné? Některé stránky umožní svým návštěvníkům jejich ověření jednoduše tak, že na něj klepnou.

Další zdroje

Přizpůsobení článku

Firefox

Firefox for Android

Thunderbird

Historie verzí
Revize č.
3 z 3
Poslední aktualizace:
‎31-01-2017 04:08 PM
Aktualizoval(a):
 
Přispěvatelé