zrušiť
Zobrazujú sa výsledky pre 
Namiesto toho hľadať pre 
Mali ste na mysli: 

Ako zostať v bezpečí na webe

Na webe existuje veľa druhov podvodov, vírusov a iných nebezpečenstiev. Ponúkame vám kroky, ktorými pred nimi môžete ochrániť váš počítač ako aj osobné údaje.

Udržujte svoj softvér a operačný systém aktuálny

Aktualizácia softvéru obsahuje opravy chýb zabezpečenia, čím chráni váš počítač a osobné údaje.

 • Aktualizácia Firefoxu: Ak chcete skontrolovať aktualizáciu Firefoxu, prejdite do hornej časti okna Firefoxu, kliknite na ponuku Pomocník tam zvoľte O prehliadači Firefox.Ak chcete skontrolovať aktualizácie Firefoxu, prejdite do hornej časti okna Firefoxu, kliknite na tlačidlo Firefox, prejdite na ponuku Pomocník a zvoľte O prehliadači Firefox. Ak chcete skontrolovať aktualizácie Firefoxu, prejdite do panelu ponuky, a kliknite na ponuku O prehliadači Firefox. Kliknite na tlačidlo ponuky New Fx menu , potom na pomocníka Help-29 a zvoľte možnosť O prehliadači FirefoxV ponuke kliknite na Firefox a zvoľte O prehliadači Firefox. Viac informácií nájdete v článku Aktualizácia Firefoxu.
 • Aktualizácia zásuvných modulov: Prejdite na stránku Kontrola zásuvných modulov a pomocou odkazov aktualizujte všetky zastaralé zásuvné moduly.
 • Aktualizácia systému WindowsAktualizácia OS XAktualizujte svoj systém: Uistite, že máte všetky najnovšie bezpečnostné opravy. Prejdite do ponuky Štart, vyberte Všetky programy a potom kliknite na Windows Update Prejdite do ponuky Apple a vyberte Aktualizácia softvéru.Prejdite do ponuky Systém, až Administrácia a vyberte Správca aktualizácií.

Skontrolujte nastavenie Firefoxu

Firefox vám ponúka mnoho možností, ako zostať v bezpečí na webe.

Postupujte podľa overených informácií, ako sa chrániť

Tu je pár užitočných tipov, ako sa chrániť:

 • Vytvorte si silné heslo.
 • Nezabudnite, že VY rozhodujete aké informácie o sebe odhalíte, kedy, prečo a komu: nezverejňujte o sebe osobné údaje príliš ľahko; nastavte nastavenie ochrany osobných údajov v sociálnych sieťach; dajte si pozor na stránky, ktoré ponúkajú určitý druh odmeny alebo cenu výmenou za vaše kontaktné informácie alebo iné osobné údaje.
 • Berte na vedomie internetovú bezpečnosť: nikdy nedávajte číslo kreditnej karty alebo iné citlivé osobné údaje bez uistenia sa, že je spojenie bezpečné; dávajte si pozor na "spajvér"; používajte silné heslá a chráňte ich hlavným heslom.
 • Majte "čistú" e-mailovú adresu: používajte pseudonymy alebo alternatívnu adresu a zverte vašu hlavnú adresu len dôveryhodným osobám.
 • Neodpovedajte na nevyžiadanú poštu.
 • Uvedomte si, že môžete byť sledovaný pri práci: vyhnite sa zaslaniu veľmi osobných e-mailov a citlivé súbory udržujte vo vašom domácom počítači.
 • Dbajte o zabezpečenie domáceho počítača: vypnite počítač, ak ho nepoužívate; zabezpečte sieť Wi-Fi silným šifrovaním (WPA alebo WPA2); používajte firewall..
 • Prezrite si zásady ochrany osobných údajov : poskytujú stránky v režime offline, nejaké kontaktné informácie? Majú stránky nápadne viditeľné zásady ochrany osobných údajov? Ak áno, čo hovoria? Máte dôvod im veriť? Už ste niekedy o tejto spoločnosti počuli? Čo ich reputácia?

Ďalšie zdroje

Customize this article

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

História verzie
Revízia č.
3 z 3
Posledná aktualizácia:
‎31-01-2017 04:51 PM
Aktualizované používateľom:
 
Prispievatelia