iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Eklenti Çubuğu nedir?

Eklenti Çubuğu, tüm eklentilerinizin kısayollarını tutan, eklentilerin özelliklerine hızlı ve kolay erişimi sağlayan bir araç çubuğudur. Bu makale, Eklenti Çubuğu'nu nasıl özelleştireceğinizi ve kullanacağınızı göstermektedir.

"Only in Fx4" şablonu mevcut değil ya da onaylanmış bir revizyonu yok.

Eklenti Çubuğu ne işe yarar?

Eklenti Çubuğu, Firefox penceresinin altında yer alır ve eklentilere kısayollarını ve diğer araçlarını koyabileceğini bir alan sağlar.
Add-on Bar

Eklenti Çubuğu'nu nasıl görüntüler veya gizlerim?

Eklenti Çubuğu'nu kullanan herhangi bir eklentiniz yoksa, varsayılan olarak çubuk gözükmeyecektir fakat istediğiniz zaman kolay bir şekilde gösterebilir veya gizleyebilirsiniz.

 1. Eklenti Çubuğu'nu göstertmek veya gizlemek için, Sekme Şeridi'nde herhangi boş bir yere sağ tıklayıncontrol-tıklayın ve açılan menüden Eklenti çubuğu'nu seçili hâle getirin veya seçimi kaldırın.
  • Ayrıca Ctrl + /Command + / klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Eklenti Çubuğu'nu nasıl özelleştiririm?

Eklenti Çubuğu'nu da diğer Firefox araç çubuklarını özelleştirdiğiniz gibi özelleştirebilirsiniz:

 1. Sekme Şeridi'nde boş bir yere sağ tıklayıncontrol-tıklayın ve Özelleştir...'i seçin. Araç çubuğunu özelleştirme penceresi açılacaktır.
 2. İstediğiniz öğeleri Eklenti Çubuğu'na sürükleyin ve bırakın.
  • Öğe eklemek için, Araç çubuğunu özelleştirme penceresinden Eklenti Çubuğu üzerinde gözükmesini istediğiniz bir yere sürükleyin.
  • Eklenti Çubuğu'ndan bir öğeyi silmek için, sadece onu Araç Çubuğu pencresi üzerine sürükleyin.
  • Öğeleri yeniden düzenlemek için, istediğiniz düzdende gözükmeleri için sürükleyin.
 3. Değişiklikleri bitiriğinizde, seçimlerinizi kaydetmek ve Araç çubuğunu özelleştir penceresini kapatmak için Tamam'a tıklayın.
Aynı adımlar diğer araç çubuklarını özelleştirmek için de kullanılabilir. Ayrıntılar için A target=_blank target=_blankraç çubuklarını nasıl özelleştiririm? makalesine bakınız.

Firefoxumu nasıl geliştiririm?

Firefox'un en iyi yanlarından biri, onu kendi ihtiyaçlarınıza göre tamamen özelleştirebilmenizdir. R target=_blank target=_blankock Your Firefox eklentiler hakkında bilgi edinmek için harika bir yerdir (İngilizce). Ayrıca, binlerce eklentiyi ad target=_blank target=_blankdons.mozilla.org'da arayabilirsiniz. Eklentilerle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için Fi target=_blank target=_blanknd and install add-ons to add features to Firefox makalesine bakınız.

Şunu deneyin: Daha önce eklenti kullanmadıysanız, birkaç ilgi çekici eklenti indirip bir süreliğine deneyin. Memnun kalmazsanız Ek target=_blank target=_blanklentilerinizi etkisizleştirmek veya kaldırmak makalesinden eklentileri nasıl kaldıracağınızı öğrenebilirsiniz.

Durum Çubuğu'na ne oldu?

Eklenti Çubuğu eski durum çubuğuna benzer gözükmesine rağmen, onun hiçbir özelliğine sahip değildir. Firefox penceresinin altındaki konum çubuğu Firefox 4'te değişti ve bazı özellikleri başka yerlere taşındı. Daha fazla bilgi için Wh target=_blank target=_blankat happened to the Status Bar? makalesine bakınız.

Bu makaleyi özelleştir

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Versiyon Geçmişi
Düzeltme #
3 / 3
Son güncelleme:
4 hafta önce
Güncelleyen:
 
Katkıda Bulunanlar