anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co to jest plugin-container?

Mozilla planuje zakończyć wsparcie dla wszystkich wtyczek NPAPI z wyjątkiem Flasha w marcu 2017 roku, gdy zostanie wydany Firefox w wersji 52. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz w tym dokumencie i tym wpisie blogowym, a także na tej stronie pomocy Firefoksa.

Począwszy od 52 wersji Firefoksa, zakończone zostało wsparcie dla wszystkich plugins NPAPI z wyjątkiem Flasha. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym dokumencie i na tej stronie pomocy Firefoksa.

Wtyczki ładowane są przez Firefoksa w osobnych procesach. Umożliwia to ciągłe działanie głównego procesu Firefoksa, jeżeli wtyczka ulegnie awarii. Poniższe informacje wyjaśniają, do czego służy plugin-container.

Co to jest wtyczka?

Wtyczka jest rodzajem oprogramowania wyświetlającego zawartość sieci, do obsługi której Firefox nie został domyślnie zaprojektowany. Zaliczają się do niej pliki wideo, audio, gry online i prezentacje wykonane w zamkniętych, opatentowanych formatach. Wtyczki są tworzone i rozprowadzane przez firmy, do których należą te opatentowane formaty. Najpopularniejsze wtyczki to między innymi Adobe Flash, Java czy Silverlight. Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o wtyczkach, przeczytaj Używanie wtyczek w Firefoksie.

Co to jest plugin-container.exe?

Każda wtyczka wczytywana jest oddzielnie od przeglądarki w procesie plugin-container.exe. W ten sposób, jeśli wtyczka ulegnie awarii, główny proces przeglądarki (firefox.exe) będzie dalej działał. Jest uruchomionych tyle procesów plugin-container.exe, ile wtyczek włączono od uruchomienia sesji Firefoksa. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie Zgłaszanie awarii wtyczek.

Czy masz problemy?

Jeżeli jakieś procesy plugin-container.exe zużywają zbyt wiele zasobów komputera, zapoznaj się ze stronami Firefox zużywa dużo zasobów procesora i Duże użycie pamięci.

Dostosuj artykuł

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Historia wersji
Nr wersji
3 z 3
Ostatnia aktualizacja:
miesiąc temu
Zaktualizowano przez: