iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Firefox'u yenileme - Eklentileri ve ayarları sıfırlayın

Bu özellike henüz Firefox'un bilgisayar sürümünde bulunmamaktadır.

Bu özellik Firefox'un son sürümünde geliştirilmiştir. Geliştirilmiş halini kullanmak için Firefox'un son sürümüne güncelleme yapın.

Firefox'la ilgili sorunlar yaşıyorsanız tarayıcınızı yenilemek işe yarayabilir. Yenileme özelliği; yer imleriniz, parolalarınız ve açık sekmeleriniz gibi önemli bilgileri kaydettikten sonra Firefox'u varsayılan ayarlarına dödürerek birçok sorunu çözebilir.
Not: Uzantılar ve uzantı verileri silinecektir.

Firefox'u yenileyin

 1. Firefox penceresinin tepesindeki Yardım menüsüne tıklayıp Sorun giderme bilgileri'ni seçin.Firefox penceresinin tepesindeki Firefox düğmesine tıklayıp Yardım alt menüsünün üstüne gelin ve Sorun giderme bilgileri'ni seçin.Menü çubuğundaki Yardım menüsüne tıklayın Sorun giderme bilgileri'ni seçin.
  Reset Firefox 1 - WinXP Troubleshooting info - win Troubleshooting info - mac Troubleshooting info - lin
  Yardım menüsüne ulaşamıyorsanız Sorun giderme bilgileri sayfasını açmak için adres çubuğuna about:support yazın.
 2. Sorun giderme bilgileri sayfasının sağ üst köşesindeki Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesine tıklayın.
  Reset Firefox 2 - WinXP Reset Firefox - Win - 1 Reset Firefox - Mac - 1 Reset Firefox - Lin - 1
 3. Devam etmek için, açılan onay penceresinde Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesine tıklayın.Devam etmek için, açılan onay sayfasında Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesine tıklayın.
 4. Firefox kapanacak ve sıfırlanacaktır. İşlem bitince açılan pencere, içe aktarılan bilgileri gösterecektir. Bitir düğmesine tıkladığınızda Firefox açılacaktır.Firefox kapanacak ve sıfırlanacaktır. İşlem bitince açılan pencere, içe aktarılan bilgileri gösterecektir. Bitti düğmesine tıkladığınızda Firefox açılacaktır.
 1. Menü düğmesine New Fx Menu ve ardından yardım düğmesine Help-29 tıklayın.
 2. Yardım menüsünden Sorun giderme bilgileri'ni seçin.
  Yardımmenüsüne ulaşamıyorsanız Sorun giderme bilgileri sayfasını açmak için adres çubuğuna about:support yazın.
 3. Sorun giderme bilgileri sayfasının sağ üst köşesindeki Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesine tıklayın.
  Reset 29 Win Reset 29 Mac Reset 29 Lin
 4. Devam etmek için, açılan onay penceresinde Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesine tıklayın.
 5. Firefox kapanacak ve sıfırlanacaktır. İşlem bitince açılan pencere, içe aktarılan bilgileri gösterecektir. Bitir düğmesine tıkladığınızda Firefox açılacaktır.
 1. Bu sayfayı Firefox'ta görüntülüyorsanız bu Fi target=_blank target=_blankrefox'u yenileyin düğmesine doğrudan tıklayın. (Başka bir tarayıcı kullanıyorsanız işe yaramaz). Ayrıca Firefox'taki about:support So target=_blank target=_blankrun giderme bilgileri sayfasının sağ üst köşesinde de Yenile düğmesini bulabilirsiniz.
 2. Devam etmek için, açılan onay penceresinde Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesine tıklayın.
 3. Firefox kapanacak ve sıfırlanacaktır. İşlem bitince açılan pencere, içe aktarılan bilgileri gösterecektir. Bitir düğmesine tıkladığınızda Firefox açılacaktır.

Not: Firefox'u normal şekilde başlatamazsanız Fir target=_blank target=_blankefox güvenli kip penceresinde de bir Firefox tarayıcısını yenile Firefox tarayıcısını sıfırla düğmesi bulunmaktadır.

Yenileme özelliği ne yapar?

Tüm Firefox ayarlarınız ve kişisel bilgileriniz bir pro target=_blank target=_blankfil klasöründe depolanır. Yenileme özelliği, önemli verilerinizi kaydettikten sonra yeni bir profil klasörü oluşturarak çalışır.

Normalde Firefox profil klasörünüzde saklanan eklentiler, örneğin uza target=_blank target=_blankntılar ve tem target=_blank target=_blankalar silinecektir. Farklı konumlarda saklanan eklentiler, örneğin yan target=_blank target=_blank uygulamalar silinmeyecektir ama değiştirilmiş tercihler (örn. devre dışı bıraktığınız yan uygulamalar) sıfırlanacaktır.


Firefox şunları koruyacaktır:

 • Yer imleri
 • Gezinti ve indirme geçmişi
 • Parolalar
 • Açık pencereler, sekme grupları ve sekmeler
 • Çerezler
 • Otomatik form doldurma bilgileri
 • Kişisel sözlük

Aşağıdaki öğe ve ayarlar silinecektir:

Not: Eski Firefox profiliniz "Eski Firefox Verileri" adlı bir klasörde masaüstünüze kaydedilecektir. SıfırlamaYenileme işlemi sorununuzu çözmezse dos target=_blank target=_blankyaları oluşturduğunuz yeni profile kopyalayarak kaydedilmemiş bazı verilerinizi geri getirebilirsiniz. Bu klasöre artık ihtiyacınız yoksa, hassas bilgiler içerdiği için klasörü silmenizi öneririz.

This article, like all Firefox support, is brought to you mostly by volunteers, who keep Mozilla proudly independent and open source. Keep browsing freely!

Bu makaleyi özelleştir

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Versiyon Geçmişi
Düzeltme #
3 / 3
Son güncelleme:
4 hafta önce
Güncelleyen: