anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapory sieciowe

Zapora sieciowa to program kontrolujący połączenia twojego komputera z Internetem. Może być elementem pakietu oprogramowania zabezpieczającego lub niezależnym programem. Większość zapór domyślnie blokuje dostęp do Internetu programom i ich nowym wersjom, dopóki użytkownik nie wyrazi na to wyraźnej zgody. Dowiedz się jak skonfigurować zaporę sieciową by współpracowała z Firefoksem.

Uwaga! W niektórych przypadkach wyłączenie pakietu zabezpieczającego lub zapory sieciowej nie wyłącza wszystkich komponentów. Nawet wyłączony program może w dalszym ciągu blokować Firefoksa.

Jakiej zapory sieciowej używasz?

Jeśli wiesz jakiej zapory sieciowej lub pakietu zabezpieczającego używasz, przejdź do następnej sekcji.

W zależności od wersji Windows z której korzystasz, wykonaj następujące kroki:

 • Windows 10: Używana zapora widoczna jest w Panelu Sterowania, w sekcji Zabezpieczenia i konserwacja, pod zakładką Zabezpieczenia.
 • Windows 7/8: Używana zapora widoczna jest w Centrum akcji w sekcji Zabezpieczenia. Więcej informacji znajdziesz w artykule "Co to jest centrum akcji?" na stronie microsoft.com.
 • Windows XP SP2 i SP3/Vista: Używaną zaporę znajdziesz w Centrum zabezpieczeń systemu Windows w sekcji Zapora. Więcej informacji znajdziesz w artykule "Korzystanie z Centrum zabezpieczeń systemu Windows" na stronie microsoft.com.

Jeśli nadal nie wiesz jakiej używasz zapory sieciowej, spróbuj uruchomić Enum Process - aplikację, która wykrywa zapory sieciowe (nie jest to produkt Mozilli):

 1. Pobierz Enum Process.
 2. Po pobraniu, kliknij dwukrotnie plik EnumProcess.exe.
 3. Naciśnij przycisk Run.
 4. Z menu po prawej stronie wybierz Simple.

  simple_enumprocess.PNG
 5. Naciśnij przycisk List Processes.

  listprocesses_enumprocess.PNG

Zapora sieciowa zazwyczaj pyta czy dany program może łączyć się z Internetem. Tak samo jest w przypadku Firefoksa, który do pełnego działania wymaga takiego dostępu. Jeżeli jest on zablokowany należy odpowiednio zmienić konfigurację zapory, aby zezwolić na połączenia.

Konfiguracja zapory sieciowej

Uwaga: Aktualne produkty firmy Avira wykorzystują Zaporę systemu Windows. Więcej informacji znajdziesz na stronie General Information regarding the Avira products (w jęz. ang.).

Zajrzyj do dokumentacji zapory sieciowej twojej dystrybucji Linuksa.

Dostosuj artykuł

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Historia wersji
Nr wersji
3 z 3
Ostatnia aktualizacja:
3 tygodni(e) temu
Zaktualizowano przez: