zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Správce hesel – zapamatování, mazání či změna uložených hesel ve Firefoxu

New Contributor

Správce hesel – zapamatování, mazání či změna uložených hesel ve Firefoxu

Správce hesel Firefoxu bezpečně uchovává uživatelská jména a hesla, která používáte k přihlášení se na webových stránkách a zároveň jimi při vašem přístupu na tyto stránky předvyplňuje přihlašovací pole. Tento článek vám ukáže, jak používat Správce hesel pro zapamatování, zobrazování, mazání a ochranu svých hesel.

Jak zajistit, aby si Firefox pamatoval uživatelská jména a hesla

Když zadáte uživatelské jméno a heslo, které jste si pro danou webovou stránku ještě neuložili, dotáže se vás Firefox, zda si má údaje zapamatovat.

spravce-hesel1-fx29 Password 29 - Mac Password 29 - Lin spravce-hesel1-fx39 spravce-hesel1-fx39
Tip: Když klepnete mimo dialog pro zapamatování hesla, dialog zmizí. Pro jeho opětovné zobrazení klepněte na ikonku klíče po levé straně adresního řádku. V případě, že se vás Firefox nedotáže, zda si přejete heslo uložit, přečtěte si článek Uživatelské jméno a heslo se neuloží.

Možnosti v dialogu pro zapamatování hesla:

 • Chcete-li, aby si Firefox zapamatoval vaše uživatelské jméno a heslo, klepněte na tlačítko Zapamatovat hesloZapamatovat. Při příští návštěvě tohoto webu je pak za vás Firefox automaticky vyplní do přihlašovacích polí.
  • Pokud jste uložili chybné uživatelské jméno či heslo, jednoduše na příslušné stránce zadejte to správné a Firefox se vás znovu dotáže, zda si jej přejete uložit. Pro jeho uložení klepněte na tlačítko Aktualizovat hesloAktualizovat.
 • Nechcete-li momentálně své uživatelské jméno a heslo ukládat, klepněte v rozbalovací nabídce na Nyní ne. Při příští návštěvě tohoto webu budete opět na jejich uložení dotázáni.
 • Chcete-li, aby se Firefox u tohoto webu nikdy nedotazoval na zapamatování uživatelských jmen a hesel, zvolte v rozbalovací nabídce Nikdy si nepamatovat hesla na tomto serveru. Kdykoli se pak budete na tomto webu přihlašovat, nebudete již na uložení uživatelského jména a hesla dotazováni.
  • Pokud si to později rozmyslíte a budete chtít, aby se Firefox u tohoto webu opět ptal na uložení uživatelských jmen a hesel, budete muset web odebrat ze seznamu výjimek v sekci Zabezpečení dialogového okna Možnosti.Pokud si to později rozmyslíte a budete chtít, aby se Firefox u tohoto webu znovu ptal na uložení uživatelských jmen a hesel, budete muset web odebrat ze seznamu výjimek v sekci Zabezpečení dialogového okna Předvolby.
 • Chcete-li tentokrát přeskočit ukládání vašeho uživatelského jména a hesla, zvolte v rozbalovací nabídce Nyní ne. Při příští návštěvě tohoto webu budete opět vyzváni k uložení svého uživatelského jména a hesla.
Poznámka: Některé weby nabízejí zaškrtnutím políčka možnost trvalého přihlášení. Jedná se o funkci příslušných webových stránek a funguje nezávisle na tom, zda jste si ve Firefoxu uživatelské jméno a heslo uložili či ne.

Správa několika účtů na jednom webu

Pokud máte na nějakém webu vytvořeno více účtů, může si Firefox uložit přihlašovací údaje k nim všem. Při návštěvě tohoto webu pak jen vyberete příslušný účet a Firefox přihlašovací údaje vyplní.

 1. Klepněte pravým tlačítkem myšiPodržte klávesu Control a klepněte do pole pro zadání uživatelského jména. Zobrazí se kontextová nabídka.
 2. Klepněte na Vyplnit přihlášení.
 3. Vyberte uživatelské jméno, kterým se chcete přihlásit. Firefox za vás automaticky vyplní uživatelské jméno i heslo.

Zobrazení a mazání hesel

Pro zobrazení hesel jen pro určitý web klepněte na tomto webu pravým tlačítkem myšipodržte klávesu Control a klepněte na tomto webu do pole pro zadání uživatelského jména, z nabídky zvolte Vyplnit přihlášení a poté Zobrazit uložená přihlášení.

Uživatelská jména a hesla, která si Firefox uložil, můžete snadno spravovat.

 1. Zobrazte nabídku klepnutím na tlačítko New Fx Menu a zvolte MožnostiPředvolby.
 2. Přejděte do sekce Zabezpečení.
 3. Klepněte na tlačítko Zobrazit hesla...Uložená přihlášení. Otevře se Správce hesel.
spravce-hesel-2-fx38 Obrázek "spravce-hesel-2-fx42" neexistuje. spravce-hesel2-fx43
 • Pro zobrazení hesel, která jste uložili, klepněte na tlačítko Zobrazit hesla. Po zavření okna se hesla opět skryjí.
 • Pomocí vyhledávacího pole můžete zobrazit pouze určité weby či uživatelská jména. Klepnutím na znak X ve vyhledávacím poli zrušíte vyhledávání a znovu uvidíte celý seznam.
 • Pro odebrání uživatelského jména a hesla pro určitý web je vyberte ze seznamu a klepněte na tlačítko Odebrat.
 • Pro odebrání všech uložených uživatelských jmen a hesel klepněte na tlačítko Odebrat vše. Po potvrzení této volby budou všechna uložená uživatelská jména a hesla smazána.
 • Pro import hesel z prohlížeče Chrome nebo Internet Explorer klepněte na tlačítko Importovat... a postupujte podle pokynů Průvodce importem.
Poznámka: Možnost importovat položky do Správce hesel je momentálně dostupná pouze v systému Windows.

Ochrana hesel

Pokud na všech webech používáte stejné jednoduché heslo, jste náchylnější ke zcizení identity. V článku Jak zvolit bezpečnější heslo je popsána jednoduchá metoda vytváření bezpečných hesel, a Správce hesel vám je všechny, jak je popsáno výše, pomůže si zapamatovat.

Ačkoliv Správce hesel uchovává vaše uživatelská jména a hesla na vašem pevném disku v šifrované formě, přesto si je může někdo, kdo má přístup k vašemu počítači, nechat zobrazit a použít. Článek Ochrana uložených přihlašovacích údajů pomocí hlavního hesla ukazuje, jak tomu zamezit a to i v případě, že se váš počítač ztratí nebo bude ukraden.

Máte problémy s uživatelskými jmény a hesly?

Následující články vám pomohou s řešením problémů, které s uživatelskými jmény a hesly souvisí:

Prohlížeč komunity