zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Chybí hlavní nabídka

Mozilla Support Contributor

Chybí hlavní nabídka

Pokud Hlavní nabídka (nabídky Soubor, Úpravy, Zobrazení atd.) chybí, je to obvykle proto, že byla skryta, Firefox se nachází v režimu celé obrazovky nebo je soubor s informacemi o lištách poškozen. Ukážeme vám, jak ji ve všech těchto případech vrátit zpět.

Pokud Hlavní nabídka chybí, je to obvykle proto, že se Firefox nachází v režimu celé obrazovky nebo proto, že není momentálně vybranou aplikací. Ukážeme vám, jak ji v obou těchto případech vrátit zpět.

Poznámka: Jestliže chybí jiné nástrojové lišty nebo tlačítka, podívejte se na článek Na liště chybí tlačítka Zpět, Vpřed, Obnovit a jiné.

Jak opět zobrazit Hlavní nabídku

 1. Zobrazte nabídku klepnutím na tlačítko New Fx Menu a v ní zvolte Přizpůsobit.
 2. V rozbalovací nabídce Zobrazit / skrýt lišty ve spodní části obrazovky klepněte na položku Hlavní nabídka.
  zobrazit-hlavni-nabidku Show Menu 29 - Lin
 3. Klepněte na zelené tlačítko Ukončit přizpůsobení.
Nepotřebujete mít Hlavní nabídku zobrazenou neustále? K dočasnému zobrazení klasických nabídek stačí stisknout klávesu Alt.
Používáte-li čtečku obrazovky, zobrazíte Hlavní nabídku následovně: Stiskněte klávesy Alt + Z, poté klávesu N a nakonec klávesu H.

Ukončení režimu celé obrazovky

Zde naleznete postup, jak ukončit režim celé obrazovky, aby se opět zobrazila Hlavní nabídka.

 1. Dotkněte se ukazatelem myši horního okraje obrazovky, aby se zobrazila nástrojová lišta.
 2. Zobrazte nabídku klepnutím na tlačítko New Fx Menu a v ní klepněte na Celá obrazovka.
  cela-obrazovka-fx29 Fullscreen 29 Lin
 • Zobrazte nabídku klepnutím na tlačítko New Fx Menu a v ní klepněte na Celá obrazovka.
  Fullscreen 29 Mac

Firefox není vybranou aplikací

Mac zobrazuje Hlavní nabídku pouze u programů, které jsou momentálně vybrány. Podívejte se na text vedle nabídky Apple 7fbbe94f1e8c1f2d1f6ea6dd93c1901d-1266954982-393-1.png v levém horním rohu obrazovky. Není-li tam napsáno "Firefox", klepněte kamkoli do okna Firefoxu, čímž jej opět vyberete.

Oprava poškozených nástrojových lišt a ovládacích prvků

Pokud je soubor s nastavením vašich lišt poškozený, můžete pomocí funkce Obnova Firefoxu obnovit výchozí nastavení nástrojových lišt a ovládacích prvků.

Poznámka: Při použití funkce obnovy budou vaše záložky, historie prohlížení, otevřené panely a okna, hesla, cookies a historie webových formulářů zachovány. Nicméně vaše rozšíření a motivy vzhledu budou odstraněny a vaše uživatelské nastavení bude zrušeno. Dozvědět se více.

 1. Zobrazte nabídku klepnutím na tlačítko New Fx Menu a v ní klepněte na Help-29 .
 2. Z nabídky Nápověda zvolte Technické informace.
  Nemůžete-li přistoupit k nabídce Nápověda, zapište do adresního řádku about:support a zobrazí se stránka Technické informace.
 3. V pravém horním rohu stránky Technické informace klepněte na tlačítko Obnovit aplikaci Firefox….
  Refresh 35 Win Refresh 35 Mac Refresh 35 Lin
 4. V potvrzovacím dialogovém okně klepněte na tlačítko Obnovit Firefox.
 5. Firefox se ukončí a obnoví do výchozího nastavení. Poté se zobrazí dialogové okno se seznamem importovaných (zachovaných) dat. Klepnutím na tlačítko Dokončit se Firefox opět spustí.
Poznámka: Nemůžete-li Firefox spustit normálním způsobem, naleznete tlačítko "Obnovit Firefox" také v dialogovém okně Nouzového režimu Firefoxu. Nemůžete-li toto tlačítko ve své verzi Firefoxu nalézt, můžete provést obnovu i ručně tak, že vytvoříte nový profil. Postup pro vytvoření nového profilu.

Prohlížeč komunity