zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Firefox je pomalý

K čemu je dobré rychlé připojení k Internetu, když váš prohlížeč běží jako byste byli připojeni přes modem? Tento článek vás navede správným směrem k vystopování a vyřešení tohoto problému. A pokud budete potřebovat další pomoc, je zde samozřejmě naše komunita dobrovolníků, která vám ráda pomůže.

Poznámka: Funkce Obnova Firefoxu může pomoci vyřešit řadu problémů obnovením Firefoxu do výchozího nastavení při zachování vašich důležitých dat. Zvažte, zda před zdlouhavým zkoumáním zdroje problému raději nezvolit tento způsob.

Aktualizace Firefoxu

Neustále Firefox vylepšujeme. Poslední verze je vždycky rychlejší a obsahuje opravy řady problémů, které mohly váš Firefox zpomalovat. Jak provést aktualizaci se dozvíte v článku Aktualizace Firefoxu.

Vysoké zatížení počítače

Pokud vám monitorovací nástroje ukazují, že si Firefox bere neobvykle mnoho systémových prostředků, přečtěte si články Firefox má příliš velkou spotřebu paměti (RAM) – jak to opravit a Firefox příliš zatěžuje procesor – jak to opravit.

Firefox padá nebo přestává odpovídat

Pokud Firefox přestává reagovat a ukazatel myši se nad oknem Firefoxu změní na symbol "zaneprázdněn", přečtěte si článek Firefox zamrzává nebo nereaguje – jak to opravit.

Zobrazuje se chyba o skriptu, který přestal reagovat

Zobrazuje se vám “Skript nereaguje”? Co to znamená? Věřte tomu nebo ne, máme tu o tom sepsaný článek Upozornění "Skript nereaguje" – co to znamená a jak to opravit, který vám dá odpověď.

Firefox se dlouho spouští

Podívejte se na tipy v článku Firefox se spouští pomalu.

Kontrola počítače na přítomnost malware

Pro vyřešení problémů, které nejsou výslovně zmíněny výše, byste měli zkontrolovat svůj počítač na přítomnost virů, spyware a dalšího malware. Bližší informace naleznete v článku Řešení problémů s Firefoxem způsobených malwarem.

Optimalizace Windows

Zrychlete své Windows a zlepšete výkon svého počítače. Přečtěte si článek Úkoly údržby, které zvyšují výkon počítače na webu microsoft.com.Optimalizace Windows za účelem zlepšení výkonu na webu microsoft.com.Výkon a údržba - Nápověda pro Windows na webu microsoft.com. Optimize Performance of Windows 10 na webu tenforums.com.

Blokování nepotřebného obsahu

Existuje řada doplňků pro Firefox, které blokují obsah, jenž nepotřebujete (jako např. sledovací prvky stránky či reklamy), a tím urychlují načítání stránek.

  • Doplněk Disconnect blokují neviditelné části webových stránek sloužící k vašemu sledování na Webu.
  • Doplněk Flashblock vám umožňuje selektivně povolovat a zakazovat flashový obsah na webových stránkách.
  • Doplněk NoScript vám umožňuje selektivně povolovat a zakazovat skripty na webových stránkách.

Tento článek nevyřešil můj problém. Co mohu dělat?

Někdy je zjištění příčiny problému složitější. Máme však komunitu dobrovolníků, která vám s problémem ráda pomůže.

Přizpůsobení článku

Firefox

Firefox for Android

Thunderbird

Historie verzí
Revize č.
3 z 3
Poslední aktualizace:
‎31-01-2017 04:56 PM
Aktualizoval(a):
 
Přispěvatelé