iptal
Sunun için bulunan sonuçlar gösteriliyor: 
Bunun yerine şunu ara: 
Şunu mu demek istediniz? 

Firefox'un açılması dakikalar sürüyor

Bu makale, uzun açılış sürelerinin bazı sebeplerini açıklar ve süreyi nasıl kısaltabileceğinizi anlatır.

Not:

Firefox'u sıfırla özelliği gerekli bilgilerinizi korumasına karşın Firefox'u fabrika ayarlarına döndürerek bir çok sorunu çözebilir. Uzun sürecek sorun giderme işlemine geçmeden önce kullanmayı düşünebilirsiniz.

Firefox'u yenile özelliği gerekli bilgilerinizi korumasına karşın Firefox'u fabrika ayarlarına döndürerek bir çok sorunu çözebilir. Uzun sürecek sorun giderme işlemine geçmeden önce kullanmayı düşünebilirsiniz.

Giriş sayfanızı değiştirin

Giriş sayfası olarak ayarladığınız veb sitesindeki sorunlar Firefox'un geç açılmasına yol açabilir. Firefox giriş sayfanızı varsayılan giriş sayfası veya boş sayfa olarak ayarlamayı deneyin. Nasıl yapacağınızı öğrenmek için target=_blank target=_blankGiriş sayfası nasıl ayarlanır sayfasına bakın.

Pencerelerin ve sekmelerin nasıl yükleneceğini değiştirin

Eğer Firefox'un önceki oturumdaki pencere ve sekmeleri yükleyen target=_blank target=_blankSession Restore özelliğini kullanıyorsanız, son oturumda çok sayıda veb sitesini açık bıraktığınızda Firefox'un yüklenmesi uzun zaman alabilir. target=_blank target=_blankSeçeneklerTercihler penseresinin Sekmeler panelinde Sekmeleri seçilene kadar yükleme seçeneğini seçerek açılışta, yalnızca en son açık olan sekmenin yüklenmesini sağlayın (öntanımlı ayar bu olmalı).

Eğer Firefox'un önceki oturumdaki pencere ve sekmeleri yükleyen target=_blank target=_blankSession Restore özelliğini kullanıyorsanız, son oturumda çok sayıda veb sitesini açık bıraktığınızda Firefox'un yüklenmesi uzun zaman alabilir. target=_blank target=_blankSeçeneklerTercihler penceresinin Genel panelinde Sekmeleri seçilene kadar yükleme seçeneğini seçerek açılışta, yalnızca en son açık olan sekmenin yüklenmesini sağlayın (öntanımlı ayar bu olmalı).

Antivirüs yazılımını denetleyin

Firefox açılışta belirli bir miktar dosya okur. Bazı antivirüs yazılımları açılışta okunan dosyaları derinlemesine tarayabilir ve bu dosyalara erişimi tarama bitene kadar engellerler. Eğer sorun antivirüs yazılımınızı kurduktan, güncelledikten ya da yeniden ayarladıktan sonra başladıysa yardım için yazılım sağlayıcınızla iletişime geçin.

Temalarda ve eklentilerde sorun giderme

Firefox açılışta eklentileri yükler ve eklentiler açılış görevleri gerçekleştirebilirler. Sorun çıkarabilecek eklentilerin belirlenmesinde kullanılan adımları görmek için target=_blank target=_blankTroubleshoot extensions, themes and hardware acceleration issues to solv... sayfasına bakın.

Windows'u uygun duruma getirin

Windows'u hızlandırın ve bilgisayarınızı daha verimli çalıştırın.

Diğer çözümler

Eğer yukarıdaki öneriler Firefox'un açılış süresini gözle görülür derecede kısaltamıyorsa, sorunun çözümünde atılabilecek diğer adımları görmek için target=_blank target=_blankTroubleshoot and diagnose Firefox problems sayfasına bakın.

Bu makaleyi özelleştir

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Thunderbird

Versiyon Geçmişi
Düzeltme #
3 / 3
Son güncelleme:
3 hafta önce
Güncelleyen: