zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Připnuté panely – mějte své oblíbené stránky stále otevřené a stále po ruce

Připnuté panely vám umožňují mít vždy po ruce vaše oblíbené webové aplikace jako je Facebook, Gmail či Twitter. Připnuté panely mají malé ouško, nemohou být omylem zavřeny a jsou automaticky otevírány při spuštění Firefoxu. Tento článek vám připnuté panely popíše a ukáže vám, jak je použít.

Proč používat připnuté panely?

Internet je dnes plný webů, které používáme více jako aplikace než jako statické stránky. Příkladem mohou být populární weby jako Facebook či Gmail. Jsou používány pro plnění úkolů (či k tomu, jak se plnění vyhnout), sami se aktualizují a upozorňují nás, když je něco nového. Připnuté panely vám umožňují připnout libovolnou webovou stránku na levou stranu lišty s panely, kde je stále po ruce.

Pin tab 29 - Win Pin tab 29 - Mac Pin tab 29 - Lin

Jak vytvořím připnutý panel?

Nejjednodušší způsob, jak se přesvědčit o užitečnosti připnutých panelů, je jeden takový si vytvořit.

 • Klepněte pravým tlačítkem myšiPodržte klávesu Ctrl a klepněte na ouško panelu, ze kterého chcete udělat připnutý panel, a v nabídce zvolte Připnout panel.


Vyzkoušejte si to: Zkuste si udělat z jedné z vašich oblíbených stránek (e-mail, internetové rádio, sociální síť apod.) připnutý panel. Snadno se vytváří a jsou vždy po ruce.

Jak odstraním připnutý panel?

Udělat z připnutého panelu opět klasický panel je snadné.

 • Klepněte pravým tlačítkem myšiPodržte klávesu Ctrl a klepněte na ouško připnutého panelu a v zobrazené nabídce zvolte Odepnout panel.

Čím jsou připnuté panely odlišné od klasických panelů?

 • Připnuté panely jsou na liště malé – je zobrazena pouze ikona webu bez nadpisu a jsou umístěny na levé straně lišty s panely.
 • Připnuté panely nemají tlačítko pro zavření panelu, takže je omylem nezavřete.
  • Stále je však můžete zavřít klepnutím pravým tlačítkem myšipodržením klávesy Ctrl a klepnutím na ouško panelu a zvolením Zavřít panel.
 • Připnuté panely vás barevně upozorňují, když jsou aktualizovány.
  • Pokud máte například Gmail udělán jako připnutý panel a momentálně se nacházíte v jiném panelu, zvýrazní se panel s Gmailem, když vám přijde nový e-mail.
 • Všechny připnuté panely se při příštím spuštění Firefoxu opět otevřou jako připnuté panely.
 • Odkazy na jiné stránky budou otevírány do nových panelů, takže vám "nepřepíší" stránku, kterou máte v připnutém panelu otevřenou.
  • Řada webových aplikací, jako například Facebook, tak již činí, ale připnutý panel zajistí, že tomu tak bude u všech stránek.

Připnuté panely ve skupinách panelů

Skupiny panelů (též známé jako Panorama) představují skvělý způsob, jak spravovat a seskupovat panely. V okně Skupiny panelů jsou připnuté panely reprezentovány ikonami po pravé straně každé skupiny.

Mám potíže

Přizpůsobení článku

Firefox

Firefox for Android

Firefox for iOS

Firefox OS

Firefox Focus

Thunderbird

Webmaker

Historie verzí
Revize č.
3 z 3
Poslední aktualizace:
před 4 týdny
Aktualizoval(a):
 
Přispěvatelé