zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Obnova Firefoxu – snadné řešení většiny problémů

Tato funkce je dostupná pouze ve Firefoxu pro desktop na stolních počítačích a noteboocích.

Tato funkce byla v nejnovější verzi Firefoxu vylepšena. Aktualizujte svůj Firefox, abyste mohli vylepšenou verzi používat.

Máte-li potíže s Firefoxem, může vám pomoci obnovení jeho výchozího nastavení. Funkce obnovy dokáže opravit řadu problémů tím, že uvede Firefox do výchozího stavu (jako po první instalaci), přičemž vaše důležitá data jako záložky, hesla či otevřené panely zůstanou zachována.
Poznámka: Rozšíření a jejich data budou nicméně odstraněna.

Obnova výchozího nastavení Firefoxu

 1. Zobrazte nabídku klepnutím na tlačítko New Fx Menu a v ní klepněte na Help-29 .
 2. Z nabídky Nápověda zvolte Technické informace.
  Nemůžete-li přistoupit k nabídce Nápověda, zapište do adresního řádku about:support a zobrazí se stránka Technické informace.
 3. V pravém horním rohu stránky Technické informace klepněte na tlačítko Obnovit aplikaci Firefox….
  Refresh 35 Win Refresh 35 Mac Refresh 35 Lin
 4. V potvrzovacím dialogovém okně klepněte na tlačítko Obnovit Firefox.
 5. Firefox se ukončí a obnoví do výchozího nastavení. Poté se zobrazí dialogové okno se seznamem importovaných (zachovaných) dat. Klepnutím na tlačítko Dokončit se Firefox opět spustí.
Poznámka: Nemůžete-li Firefox spustit normálním způsobem, naleznete tlačítko "Obnovit Firefox" také v dialogovém okně Nouzového režimu Firefoxu. Nemůžete-li toto tlačítko ve své verzi Firefoxu nalézt, můžete provést obnovu i ručně tak, že vytvoříte nový profil. Postup pro vytvoření nového profilu.

Co funkce obnovy dělá?

Veškeré vaše nastavení a osobní data jsou uloženy ve složce s profilem. Funkce obnovy funguje tak, že vytvoří novou složku s profilem a do ní nakopíruje vaše důležitá data.

Doplňky uchovávané ve složce s profilem, jako jsou rozšíření a motivy vzhledu, budou odstraněny. Doplňky uchovávané v jiných umístěních, jako jsou zásuvné moduly, odstraněny nebudou, avšak jejich uživatelské nastavení (např. jejich zakázání) bude ztraceno.

Firefox zachová tyto položky:

 • Záložky
 • Historii prohlížení a stahování
 • Hesla
 • Otevřená okna, skupiny panelů a panely
 • Cookies
 • Údaje zadané do webových formulářů
 • Uživatelský slovník kontroly pravopisu

Tyto položky budou odstraněny:

Poznámka: Váš starý profil bude umístěn na plochu do složky "Původní data aplikace Firefox". Pokud obnova Firefoxu nevyřeší váš problém, můžete obnovit některá z dat, která nebyla zachována, nakopírováním příslušných souborů do nově vytvořeného profilu. Pokud složku se starým profilem již více nepotřebujete, měli byste ji smazat, jelikož obsahuje citlivé informace.

Tento článek, stejně jako další články podpory pro Firefox, je udržován dobrovolnými přispěvateli, kteří pomáhají Mozille zůstat nezávislou a open source. Prohlížejte web svobodně!

Přizpůsobení článku

Firefox

Firefox for Android

Thunderbird

Historie verzí
Revize č.
3 z 3
Poslední aktualizace:
‎31-01-2017 04:22 PM
Aktualizoval(a):