X
Kliknite sem pre prechod na mobilnú verziu webu.

Fórum podpory

Problem z Firefox Sync - how delate my account?

Pridané

Witam. Mam problem z zalogowaniem się na swoje konto Firefox Sync. Wcześniej ustawiłem logowanie dwuetapowe. W trakcie logowania wymagany jest 6-cio cyfrowy kod z aplikacji do uwierzytelniania. Niestety ciągle pojawia się informacja, że wpisywany kod jest błędny. Zmieniłem hasło, ale błąd z kodem ciągle się pojawia. Po zmianie komputera niestety nie mam klucza do odzyskiwania. Czy jest możliwe usunięcie mojego konta, żebym mógł założyć je jeszcze raz? Z utrata danych już się pogodziłem, ale zależy mi na adresie do synchronizacji. Pozdrawiam.

========== Google Translate ==================

Hello. I have a problem logging in to my Firefox Sync account. I've set up 2-step login before. When logging in, a 6-digit code from the authentication application is required. Unfortunately, there is still information that the code you entered is incorrect. I have changed the password, but the error with the code still appears. Unfortunately, after changing the computer, I do not have a recovery key. Is it possible to delete my account so that I can create it again? I have already accepted the loss of data, but I care about the address to be synchronized. Greetings.

Witam. Mam problem z zalogowaniem się na swoje konto Firefox Sync. Wcześniej ustawiłem logowanie dwuetapowe. W trakcie logowania wymagany jest 6-cio cyfrowy kod z aplikacji do uwierzytelniania. Niestety ciągle pojawia się informacja, że wpisywany kod jest błędny. Zmieniłem hasło, ale błąd z kodem ciągle się pojawia. Po zmianie komputera niestety nie mam klucza do odzyskiwania. Czy jest możliwe usunięcie mojego konta, żebym mógł założyć je jeszcze raz? Z utrata danych już się pogodziłem, ale zależy mi na adresie do synchronizacji. Pozdrawiam. ================ Google Translate ======================== Hello. I have a problem logging in to my Firefox Sync account. I've set up 2-step login before. When logging in, a 6-digit code from the authentication application is required. Unfortunately, there is still information that the code you entered is incorrect. I have changed the password, but the error with the code still appears. Unfortunately, after changing the computer, I do not have a recovery key. Is it possible to delete my account so that I can create it again? I have already accepted the loss of data, but I care about the address to be synchronized. Greetings.
Citácia

Ďalšie informácie o systéme

Nainštalované zásuvné moduly

  • Shockwave Flash 32.0 r0

Aplikácie

  • Identifikácia prehliadača: Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; WOW64; rv:60.0) Gecko/20100101 Firefox/60.0

Viac informácií

cor-el
  • Top 10 Contributor
  • Moderator
17468 riešení 157853 odpovedí

A TOTP code is only valid for a short time (30 seconds), so if the code isn't valid then make sure that the time on the device that generates the code is correct.

If you no longer have access to the device that generates the 6-digit code then you will have to create a new account with another email address.

A TOTP code is only valid for a short time (30 seconds), so if the code isn't valid then make sure that the time on the device that generates the code is correct. If you no longer have access to the device that generates the 6-digit code then you will have to create a new account with another email address. *https://support.mozilla.org/en-US/kb/what-if-im-locked-out-two-step-authentication *https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-do-i-know-status-my-sync
Pomohlo vám to?
Citácia
Položiť otázku

Ak chcete pridať odpoveď, musíte sa prihlásiť k svojmu účtu. Ak účet doteraz nemáte, položte novú otázku.