Pesquisar no site de suporte

Evite golpes de suporte. Nunca pedimos que você ligue ou envie uma mensagem de texto para um número de telefone, ou compartilhe informações pessoais. Denuncie atividades suspeitas usando a opção “Denunciar abuso”.

Learn More

Po aktualizaci FF na 47 (48) se přestaly otevírat odkazy z e-mailů z Thunderbirdu

  • 12 respostas
  • 1 tem este problema
  • 21 visualizações
  • Última resposta de Michal Stanke

more options

Linux Mageia 5 - po aktualizaci na Firefox 47 (resp. teď už 48) se přestaly otevírat odkazy ze zpráv v Thunderbirdu - po kliknutí na odkaz se sice otevře nové okno Firefoxu, ale je prázdné, bez adresy odkazu. Thunderbird se tedy pravděpodobně správně pokusí otevřít firefox (tedy asociace html souborů i výchozí prohlížeč je nastaveno správně - a v předchozí verzi FF to také správně i fungovalo), ale nějak se při komunikaci s firefoxem ztratí ta adresa odkazu, takže nezbývá, než ji tam nakopírovat ručně, což je při častém otevírání odkazů ze zpráv velmi otravné.

A ještě bych měl jeden dotaz - často uploaduju přes Firefox velké množství různých obrázků z interního disku na web (konkrétně se jedná o kopírování fotek přes webový formulář k aukcím na ebay, Aukro apod.) a v novém Firefoxu mám problém, že když se otevře okno prohledávání disku a výběru souborů k odeslání, tak se tam teď řadí nelogicky abecedně vše - včetně adresářů. V dřívější verzi a ve všech jiných prohlížečích a file managerech je obvyklé (a jsem na to zvyklý), aby se řadily nejprve adresáře a pak teprve soubory - nový Firefox však podle abecedy rozhází adresáře mezi soubory, což je velmi nepříjemné a ztěžuje to hledání požadovaného souboru, zejména tam, kde je větší množství adresářů a souborů. Bohužel jsem nepřišel na to, jestli to jde nějak nastavit - řazení jde nastavit pouze podle viditelných záložek - název souboru, datum změny a velikost souboru - vždy sestupně nebo vzestupně a vždy se to vztahuje i na adresáře. Nikde jsem nenašel žádné nastavení ve smyslu "zobrazovat adresáře před soubory" apod.

Díky za případnou pomoc

Todas as respostas (12)

more options

a) Asi bych zkusil udělat nový profil Firefoxu

b) Mělo by se to dát nastavovat kliknutím na horní lištu okna (na položky jako jsou Název položky, Velikost, Typ a pod.) - to je ve Windows. V Linuxu to asi bude obdobné. S Firefoxem to ale nesouvisí. Nebo snad používáš k zobrazení obsahu složek Firefox jako Explorer?

more options

Díky

a) Zkoušel jsem - tím to není.

b) Jak píšu v popisu problému, tak kliknutím na název, velikost, datum atd. se řazení sice dá změnit, ale neustále to adresáře řadí podle abecedy mezi soubory a já bych potřeboval, aby nejprve byly adresáře a pak teprve soubory. Nevím, jestli Firefox používá nějaký interní souborový manažer, nebo jestli využívá systémový, nicméně v systémovém file manageru (Dolphin) se to zobrazuje správně. A navíc se to před updatem zobrazovalo správně i ve starém Firefoxu, takže ten problém bych hledal spíš v té aktualizaci FF.

more options

Jenom ještě opravím, že po kliknutí na název, velikost, datum to samozřejmě neřadí adresáře pouze podle abecedy, ale podle vybraného kritéria (podle abecedy pouze u názvu, jinak, velikost, datum). Ale stále je to podle těch kritérií rozhazuje mezi normální soubory. Jenom pro názornost, pokud mám adresáře ACEG a soubory bdfh a dám je seřadit podle názvu (tedy podle abecedy), tak to teď udělá:

A b C d E f G h

kdežto dříve to udělalo (a tak bych to i potřeboval)

A C E G b d f h

more options

Mageiu nemám, takže budu spíš hádat.

a) Zkontrolujte nastavení výchozího prohlížeče. V případě Fedory, nevím, jestli je to i Mageia, musí být v .desktop souboru na konci Exec parametr %u.

b) Nedá se to tam nastavit podobně jako v systémovém správci souborů?

more options

a) Jako výchozí prohlížeč nastavený je (je to konec konců napsáno i v mé otázce).

b) Žádnou takovou možnost nastavení jsem nikde nenašel. Jak píšu - jde to seřadit sestupně či vzestupně podle názvu, data nebo velikosti souborů, ale vždy to podle těchto kritérií rozhazuje i adresáře mezi soubory - pokud je tedy například jeden soubor od A, druhý od C a adresář je od B, tak se to seřadí tak, že adresář je urostřed.

more options

a) A to %u?

more options

Jo, tak to tam opravdu nebylo - a s tím to skutečně funguje! Takže velkej dík!!! Nicméně nechápu, když už nový FF převzal od starého to nastavení jako výchozí browser, tak proč to nepřevzal i s tím parametrem. Navíc jsem se to pokoušel nastavit i znovu ručně, ale pouze pomocí nějakého skriptu - a také to nepomohlo, až teď ta přímá editace. V každým případě ještě jednou díky!

A u toho druhého problému - Vám to ve Fedoře funguje a adresáře se řadí zvlášť?

more options

Ano. Jde to vypnout/zapnout v kontextové nabídce.

more options

Já tam takovou možnost bohužel vůbec nemám - v kontextové nabídce se mi zobrazuje pouze, jestli se mají zobrazovat skryté soubory a jestli se má zobrazovat sloupec "velikost".

more options

Zkuste použít nějaký aktuálnější Firefox. Mageia 5 už je sice bez podpory, ale Firefox 52 s rozšířenou podporou podle tohoto odkazu v nějakém repositáři má. Pak se dá použít ještě sestavení od Mozilly.

more options

Já používám nejaktuálnější verzi 58 (teď vidím, že v původním příspěvku píšu 48, ale to je chyba, správně je 58) - právě po aktualizaci na ní ty problémy nastaly. Já vím, že není pro Mageiu 5 plně podporovaná, ale až na tyto problémy funguje v pořádku, po prvním spuštění si nejnovější FF našel z profilu veškerá nastavení, takže v pohodě. Jeden problém se teď s Vaší pomocí podařilo odstranit a věřím, že se to povede i s tím druhým - a pokud ne, tak si zvyknu, protože původní FF (tuším 38) byl už neúnosný, na některých stránkách lagoval, rozpadala se grafika, špatně fungoval adblock apod. A hlavně je 58 podstatně rychlejší, takže vracet se už nechci.

Vidím, že se v tom dost vyznáte, tak se ještě zeptám - při spouštění toho nového FF se mi chvíli houpe u kurzoru myši ikona firefoxu - tohle u spouštění některé programy dělají (třeba VLC player mi to dělá taky), ale u toho nového firefoxu to dělá poměrně dlouho - cca 15-20 sekund. V tu dobu už program normálně funguje, ne že by se tak dlouho spouštěl, pouze u toho kurzoru se houpe ta ikona. Pravděpodobně to něco hledá. Když otevřu nové okno přímo z Firefoxu, tak to nedělá, když ho ale otevřu přímo spouštěcím souborem firefoxu, tak to dělá i při otevření dalšího okna. Ale jak už jsem psal, tak na funčnost to žádný vliv nemá.

Alterado por xcake em

more options

V tom případě mi došly nápady. :)

Ten kurzor bude specifická věc distribuce nebo jejího rozhraní. Možná nějaká souvislost s tím, že Firefox používá větší množství procesů? Tady spíš pomůže nějaké fórum věnující se přímo distribuci Mageia.