Windows 10 reached EOS (end of support) on October 14, 2025. If you are on Windows 10, see this article.

Támogatás keresése

Kerülje el a támogatási csalásokat. Sosem kérjük arra, hogy hívjon fel egy telefonszámot vagy osszon meg személyes információkat. Jelentse a gyanús tevékenységeket a „Visszaélés bejelentése” lehetőséggel.

További tudnivalók
A témacsoportot lezárták és archiválták. Tegyen fel új kérdést, ha segítségre van szüksége.
Archivált

Megjelenítési probléma a legújabb 139-es verzióval

mila megválaszolva
mila

Ubuntu 24.04.1 LTS -n használom a firefox-t. Játszom egy browser-es játékkal (GOT), amit hogy ha teljes képernyős módba teszek (a játékon belül, nem F11-el) akkor mintha egy piros függönyön keresztül néznék, minden szép piros lesz. Működik, színes, csak pirosas lesz minden. A sejtésem az, hogy ez ugyanaz a piros "függöny" mint amikor a képernyőn dokkolok ablakokat balra,jobbra, felülre és megjelenik egy pirosas keret ami mutatja, hogy most fogok dokkolni és jelzi, hogy hova. Ez csak egy sejtés, de hátha közelebb visz a hiba megtalálásához. A következő megfigyeléseim vannak: - addig amíg nem teszem teljes képernyősre a játékot, minden rendben. Viszont miután teljes képernyőből visszaváltok böngésző nézetbe, a piros függöny megmarad. - kipróbáltam ugyanazon a gépen más böngészőkkel nem jelentkezik ez a hiba - !!! kipróbáltam a 138.0b9 -es Firefox verzióval: nem jelentkezik a hiba. !!! - Más gépeken is (Ubuntu) stabilan reprodukálható: Firefox 139 pirosas lesz teljes képernyős módban, de sem a FireFox 138, sem más böngészők nem produkálják ezt a hibát.

Ubuntu 24.04.1 LTS -n használom a firefox-t. Játszom egy browser-es játékkal (GOT), amit hogy ha teljes képernyős módba teszek (a játékon belül, nem F11-el) akkor mintha egy piros függönyön keresztül néznék, minden szép piros lesz. Működik, színes, csak pirosas lesz minden. A sejtésem az, hogy ez ugyanaz a piros "függöny" mint amikor a képernyőn dokkolok ablakokat balra,jobbra, felülre és megjelenik egy pirosas keret ami mutatja, hogy most fogok dokkolni és jelzi, hogy hova. Ez csak egy sejtés, de hátha közelebb visz a hiba megtalálásához. A következő megfigyeléseim vannak: - addig amíg nem teszem teljes képernyősre a játékot, minden rendben. Viszont miután teljes képernyőből visszaváltok böngésző nézetbe, a piros függöny megmarad. - kipróbáltam ugyanazon a gépen más böngészőkkel nem jelentkezik ez a hiba - !!! kipróbáltam a 138.0b9 -es Firefox verzióval: nem jelentkezik a hiba. !!! - Más gépeken is (Ubuntu) stabilan reprodukálható: Firefox 139 pirosas lesz teljes képernyős módban, de sem a FireFox 138, sem más böngészők nem produkálják ezt a hibát.

Összes válasz (3)

Szia!

Tudsz erről egy felvételt készíteni? Csak azért nem szeretnék regisztrálni, hogy reprodukáljam az esetet.

Mindenesetre, ha a sejtésed igaz, akkor tudod ellenőrizni azzal, hogy ideiglenes letiltod ezt a funkciót, például így:

gsettings set org.gnome.mutter edge-tiling 'false'

Ha így nem jön elő, akkor jó eséllyel ez a probléma, és érdemes lehet rá hibajegyet nyitni a Launchpaden. Visszakapcsolni pedig így fogod tudni:

gsettings set org.gnome.mutter edge-tiling 'true'

Üdv, Balázs

Szia, Köszi a tippet letiltottam, lekérdeztem: gsettings get org.gnome.mutter edge-tiling az eredmény false volt. A dokkolás meg is szünt. Bejelentkeztem a browserben, eddig minden oké, F11, oké, játék terület maximalizálása (még mindíg oké), majd az első kattintás után bejött a piros függöny :(

Ismét lekérdeztem, továbbra is 'false' a org.gnome.mutter edge-tiling eredménye. (természetesen nincs dokkolás sem)

Azért még mindíg az 'edge-tiling' -ra gyanakszom... (ugyanaza a szin, minta; nem túl régi javítás a rendszerben, ...) Mit csinál a 139-es FF verzió, amit 138 nem csinált ? (és semelyik más browser sem csinál)

Csináltam egy accountot, hogy ne kelljen végig menned az elején a sok bemutatón:

https://got.gtarcade.com/#home bejelntkezési email: no-reply@support.mozilla.org a passwd-t ide is írhatom, ha kéred (nincs itt semmi titkolni való :) )

Miután betöltött a játék, a bal felső sarokban van egy csík ahol a GMT időt látod. Ennek a csíknak a végén van a maximalizáló ikon. Ha azt megbököd maximalizál és minden ok, de amint beleböksz a képernyőn, puff az egész megkapja a piros "függönyt".