Nastavení Firefoxu – sekce Obecné

This page does not exist in Gaeilge (Éire). You have been redirected to the Čeština version instead. If you would like to localize it into Gaeilge (Éire), click here. You can also see the English version of this page.

Tento článek popisuje jednotlivé volby, které jsou dostupné v dialogovém okně MožnostiPředvolby v sekci Obecné.

Sekce Obecné vám umožňuje:

 • Nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč, a aby při svém spouštění kontroloval, zda je výchozím prohlížečem
 • Nastavit, jakou stránku či stránky Firefox zobrazí po svém spuštění nebo při klepnutí na tlačítko Domů
 • Nastavit, co má Firefox dělat při stažení souboru
 • Spravovat nastavení panelů

Sekce Obecné vám umožňuje:

 • Nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč, a aby při svém spouštění kontroloval, zda je výchozím prohlížečem
 • Nastavit, jakou stránku či stránky Firefox zobrazí po svém spuštění nebo při klepnutí na tlačítko Domů.
 • Nastavit, co má Firefox dělat při stažení souboru.

Sekce Obecné vám umožňuje:

 • Nastavit Firefox jako výchozí prohlížeč, a aby při svém spouštění kontroloval, zda je výchozím prohlížečem.
 • Nastavit, co má Firefox dělat při stažení souboru.
Poznámka: ve Firefoxu 37 a nižších verzích se nastavení panelů nachází v samostatné sekci Panely. Popis této sekce naleznete v článku Nastavení Firefoxu – sekce Panely.

moznosti-obecne-fx20 moznosti-obecne-fx20 Prefs General Mac 20 Prefs General Lin 20

moznosti-obecne-fx34 Fx34GeneralPanel-Mac Fx34GeneralPanel-Lin

moznosti-obecne-fx38

Spuštění

 • Při startu aplikace Firefox kontrolovat, zda je výchozím webovým prohlížečem: Zaškrtněte tuto volbu, pokud chcete, aby Firefox při každém svém spuštěné kontroloval, zda je v systému nastaven jako výchozí webový prohlížeč. Tím zajistíte, že bude Firefox použit kdykoliv, když nějaká aplikace bude chtít zobrazit webovou stránku.
  • Pokud Firefox aktuálně není vaším výchozím prohlížečem, klepněte na tlačítko Nastavit Firefox jako můj výchozí prohlížeč. Bližší informace naleznete v článku Jak nastavit Firefox výchozím prohlížečem.
 • Kontrolovat, zda je Firefox výchozím webovým prohlížečem: Zaškrtněte tuto volbu, pokud chcete, aby Firefox při každém svém spuštěné kontroloval, zda je v systému nastaven jako výchozí webový prohlížeč. Tím zajistíte, že bude Firefox použit kdykoliv, když nějaká aplikace bude chtít zobrazit webovou stránku.

StahováníSprávce stahování

 • Zobrazit okno Správce stahování při začátku stahování:
  Určuje, zda Firefox zobrazí okno Správce stahování při každém stahování souboru. Bližší informace naleznete v článku Správce stahování.
 • Zavřít Správce stahování po dokončení všech stahování:
  Pokud máte zaškrtnutu volbu Zobrazit okno Správce stahování při začátku stahování, můžete pomocí této volby určit, zda se okno Správce stahování po stažení všech právě stahovaných souborů automaticky zavře.
 • Uložit všechny soubory do:
  Pokud je zaškrtnuto, bude Firefox automaticky ukládat všechny stahované soubory do konkrétní složky (jako je plocha či vaše složka pro stažené soubory). Pro změnu této složky klepněte na tlačítko Procházet...Procházet....
 • U každého souboru se dotázat, kam ho uložit:
  Pokud je zaškrtnuto, Firefox se vás při každém stahování zeptá, kam si přejete soubor uložit.

Panely

 • Otevírat nová okna v panelech: Tato předvolba určuje, zda se mají odkazy z jiných aplikací nebo webových stránek, které chtějí otevřít stránku v novém okně, otevírat v novém okně, anebo v novém panelu aktuálního okna.
Poznámka: Pokud jste zvolili otevírat nové stránky v panelech, bude Firefox toto nastavení ignorovat a stránky z odkazů otevře v novém okně v případě, že autor stránky stanovil, že nové okno má mít konkrétní velikost, jelikož některé stránky vyžadují pro správné zobrazení specifickou velikost.
 • Varovat, pokud zavírám okno s více panely: Pokud zavíráte okno s více otevřenými panely, Firefox se vás dotáže, zda si skutečně přejete okno zavřít. Jedná se o prevenci proti nechtěným zavřením celého okna, když si ve skutečnosti přejete zavřít pouze aktuální panel. Po zrušení zaškrtnutí této volby již nebudete dotazováni a Firefox automaticky zavře okno.
Poznámka: Toto nastavení nemá žádný vliv na varování při zavírání panelů v rámci okna.
 • Varovat, pokud by otevírání více panelů mohlo zpomalit aplikaci Firefox: Pokud se najednou pokusíte otevřít velké množství panelů, Firefox vás požádá o potvrzení. Díky tomu můžete předejít zpomalení vašeho systému během načítání stránek. Po zrušení zaškrtnutí této předvolby již nebudete dotazováni a Firefox bude všechny panely ihned načítat.
 • Nenahrávat panely, dokud nejsou vybrány: Firefox po spuštění načte z předchozí relace pouze ty panely, na které klepnete. Díky tomu může být start Firefoxu výrazně rychlejší v případě, že obnovujete velké množství panelů.
 • Přepnout na nový panel otevřený z odkazu: Klepnete-li prostředním tlačítkem myši na odkaz (nebo pokud při klepnutí levým tlačítkem podržíte klávesu CtrlCmd), stránka se otevře v novém panelu. Vy se budete nacházet stále na stávající stránce a nový panel se bude načítat na pozadí. Přejete-li si, aby se vždy nový panel ihned přenesl do popředí, zaškrtněte tuto předvolbu.
 • V hlavním panelu Windows zobrazit náhledy panelů: Když ve Windows 7 přesunete kurzor na tlačítko aplikace Firefox na hlavním panelu, zobrazí Windows náhled okna Firefoxu. Pokud je tato předvolba zaškrtnuta, zobrazí Windows náhledy jednotlivých panelů.

An bhfuil tú sásta leis an alt seo? Fan go fóill, le do thoil...

Seo iad na daoine a rinne obair ar an alt seo: JasnaPaka, soucet. Is féidir leatsa cabhrú linn freisin - tuilleadh eolais.